Kolarstwo szosowe – Wyścig dookoła Turcji: Edward Theuns skorzystał z pecha Bennetta

W Stambule zakończył się wyścig dookoła Turcji. Ostatni etap padł łupem Belga Edwarda Theunsa. W ucieczce jechał Patryk Stosz. Zwycięzcą całego wyścigu został Diego Ulissi.

Kolarze ścigali się na trasie dookoła Stambułu o długości 143,7 kilometra. Przed metą znajdował się niezbyt trudny podjazd. W ucieczce dnia znalazł się Patryk Stosz z CCC Sprandi Polkowice. Razem z nim przed peletonem długo kręcili Thomas Deruette (Belgia, Veranclassic), Muhammed Atalay (Reprezentacja Turcji) i Paolo Simion (Włochy, Bardiani).

Wydawało się, że peleton spokojnie kontroluje ucieczkę. Uciekinierzy jednak dzielnie się bronili i zostali złapani przez grupę zasadniczą dopiero 3 kilometry przed metą. Potem rozpoczęła się walka na krótkim podjeździe przed metą. Zaatakował Edward Theuns (Belgia, Trek Segafredo) za którym pojechał Sam Bennett (Irlandia, Bora-hansgrohe).

Irlandczyk miał szansę na piąte zwycięstwo w wyścigu. Sprinter z ekipy Bora-hansgrohe miał wielkiego pecha, gdyż przewrócił się na ostatnim zakręcie. Z sytuacji skorzystał Theuns, który do ostatniego dnia czekał na zwycięstwo etapowe w Turcji.

W czołówce na 6. miejscu przyjechał Diego Ulissi. Włoch z UAE Team Emirates sięgnął po zwycięstwo w całym wyścigu. W klasyfikacji generalnej wyprzedził on Jespera Hansena i Fausto Masnadę. Najlepszy z Polaków Przemysław Niemiec zajął w generalce 8. miejsce. Na 6. etapie Michał Paluta był 13.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password