Kolarstwo szosowe – Wyścig dookoła Turcji: Sam Bennett niepokonany

Trzeci etap i trzecie zwycięstwo Sama Bennetta. Irlandczyk jest niewątpliwie najlepszym sprinterem wśród startujących w Turcji. Kolarz Bora-hansgrohe jest oczywiście liderem wyścigu.

Trzeci etap Tour of Turkey z Fethiye do Marmaris był krótki (128,6 km). Na początku ścigania na atak zdecydowało się trzech zawodników: Ferit Can Samli (Reprezentacja Turcji), Thomas Deruette (Belgia, Veranclassic) i Gregory Daniel (Stany Zjednoczone, Trek Segafredo). Najdłużej na czasie utrzymywał się Daniel, który wrócił do peletonu dopiero 10 kilometrów przed metą na trudnym podjeździe.

Podczas wspinaczki grupa się podzieliła, ale na zjeździe wszystko się połączyło. Przed sprintem w najlepszej sytuacji był Sam Bennett. Lider wyścigu został świetnie rozprowadzony przez kolegów z zespołu. Reprezentant Irlandii wygrał ze zdecydowaną przewagą nad Edwardem Theunsem i Simone Consonnim.

W peletonie przyjechało 3 Polaków: 25. Mateusz Taciak (CCC), 28. Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates) i 44. Michał Paluta (CCC). 11 sekund stracili 47. Leszek Pluciński i 50. Piotr Brożyna (obaj CCC). Patryk Stosz zajął 72. miejsce, a Kamil Małecki był 80.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password