Kolarstwo szosowe – Wyścig Solidarności i Olimpijczyków: Alan Banaszek liderem po wieczornym etapie

Rzadko się zdarza, by kolarski wyścig kończył się grubo po 20. Dziś tak było w czasie drugiego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Na mecie w Kielcach wygrał Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice, dzięki czemu na pozycji lidera zluzował Grzegorza Stępniaka.

Drugi dziś etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków wiódł z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc i liczył 121 kilometrów. Podobnie jak poranny był raczej płaski, choć na trasie usytuowano dwie górskie premie – w Czarnieckiej Górce i w Komorowie.

Etap zdominowała początkowo trójka Konrad Tomasik, Vanantas Lasinis (Litwa) i Armands Becis (Łotwa), która jechała przed peletonem przez większość etapu. Między sobą rozgrywała i lotne finisze i górskie premie. Te pierwsze wygrywał Becis, te drugie Tomasik. Polak objął liderowanie w klasyfikacji górskiej, Becis mocno awansował w klasyfikacji punktowej.

Jednak ucieczka do mety do nie dojechała, etapowe zwycięstwo rozstrzygnęło się w sprinterskiej rozgrywce. Najszybszy był tym razem zawodnik CCC Sprandi Polkowice Alan Banaszek, za nim finiszował Holender Jacob Ariesen i Kamil Zieliński. Dotychczasowy lider Grzegorz Stępniak przeciął kreskę na siódmej lokaci i oznaczało to zmianę lidera. Dzięki bonifikatom Banaszek awansował na pierwsze miejsce i jutro przywdzieje żółtą koszulkę. Na drugie miejsce awansował Ariesen, na trzecie spadł Stępniak.

Jutrzejszy etap trzeci jest przeznaczony dla sprinterów, ale nie będą mieli oni łatwo. Po pierwsze dystans najdłuższego etapu – 211,1 km, a po drugie dość trudna trasa z premią górską w Sandomierzu. Poza tym na trasie są także lotne premie w Ożarowie, Sandomierzu i Tarnobrzegu. Kolarze z Radomia wyruszą przed 13:00, a na metę w Stalowej Woli dotrą przed 18:00.

Wyniki 2. etapu
1. Alan Banaszek
2. Jacob Ariesen (Holandia)
3. Kamil Zieliński
4. Paweł Franczak
5. Garben Thijssen
6. Mateusz Komar
7. Grzegorz Stępniak
8. Alois Kankovsky (Czechy)

Klasyfikacja generalna:
1. Alan Banaszek
2. Jacob Ariesen (Holandia) + 0:04
3. Grzegorz Stępniak + 0:04
4. Jacek Morajko + 0:07
5. Armands Becis (Łotwa) +0:07
6. Michał Podlaski +0:08
7. Venantas Lasinis (Litwa) +0:08
8. Kamil Zieliński +0:08

Bartosz Szafran4782 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password