Kolarstwo szosowe – Wyścig Solidarności i Olimpijczyków: Etap i koszulka lidera dla Mateusza Komara

Mateusz Komar (Voster Uniwheels) został zwycięzcą 4. etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Po etapie zwanym królewskim Komar objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Dzisiejszy etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków prowadził z Mielca do Krosna i liczył 169,4 km. Na ucieczkę w deszczu zdecydowało się 5 kolarzy: Jacek Morajko (Wibatech-Fuji), Jakub Murias (Scott Chrobry Głogów), Mateusz Grabis (Voster Uniwheels), Jonas Castrique (Belgia, Lotto Soudal U23) i Andris Vosekalns (Reprezentacja Łotwy). Na drugim podjeździe na Zamek Kamieniec, gdzie nachylenie dochodzi do 18% zaatakowali Paweł Cieślik (Elkov Author) oraz Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), którzy szybko wyprzedzili ucieczkę.

Do odjazdu doskoczył jeszcze inny zawodnik Elkov Author Jiri Polnicky. Do czołówki doszedł także Mateusz Komar, który zaatakował w końcówce i wygrał etap.  Zawodnik Voster Uniwheels został nowym liderem wyścigu. Dotychczasowy lider Alan Banaszek odpadł z peletonu i stracił 5 minut.

Na podium dzisiejszego etapu obok Komara stanęli kolarze Elkov Author Cieślik i Polnicky. W klasyfikacji generalnej Mateusz Komar ma 8 sekund przewagi nad Pawłem Cieślikiem i 12 sekund nad kolegą z zespołu Voster Michałem Podlaskim. W klasyfikacji łącznej ze stratą do 17 sekund jest tylko 11 kolarzy i to oni stoczą na etapie ze Świdnika do Lublina bój o zwycięstwo w 28. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.