Kolarstwo szosowe – Tour de France: Kittel po raz trzeci

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Marcel Kittel wygrał w Nuits Saint Georges 7. etap wyścigu Tour de France. Dla Niemca było to już trzecie etapowe zwycięstwo w tegorocznej Wielkiej Pętli.

Dzisiejszy etap nie różnił się wiele od poprzednich. Kolarze mieli do przejechania trasę z Troyes do Nuits Saint Geogres, która liczyła 213,5 km i była praktycznie płaska jak stół, choć na odcinku pojawiła się jedna premia górska (4. kategorii).

Na ucieczkę zdecydowała się czwórka kolarzy: Manuele Mori (UAE Team Emirates), Yohann Gène (Direct Energie), Dylan van Baarle (Cannondale-Drapac) i Maxime Bouet (Fortuneo-Oscaro). Jednak ich przewaga nigdy nie urosła do rozmiarów większych jak niecałe 5 minut, a peleton cały czas trzymał śmiałków na smyczy, ostatecznie doganiając ich około 6 km przed metą.

Czekał nas zatem kolejny pojedynek sprinterów, który znowu padł łupem Marcela Kittela. Niemiec z Quick Step Floors długo jechał na kole Edvalda Boassona Hagena i tuż przed kreską w końcu zaatakował Norwega, wyprzedzając go na mecie o kilka centymetrów. Trzeci miejsce zajął Australijczyk – Michael Matthews.

Liderem pozostał Brytyjczyk Chris Froome, a również na kolejnych miejscach klasyfikacji generalnej nie doszło do większych przetasowań.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password