Kolarstwo – Tirreno-Adriatico: Kwiatkowski triumfuje!

Michał Kwiatkowski zajął dwunaste miejsce w kończącej wyścig Tirreno-Adriatico jeździe indywidualnej na czas i utrzymał pozycję lidera wyścigu. Pierwszy triumf polskiego kolarza w tym prestiżowym wyścigu stał się faktem!

Włoskie wiosenne ściganie „dwóch mórz” kończyła króciutka, 10-kilometrowa, płaska czasówka rozgrywana w San Benedetto del Tronto. Różnice w czołówce były niewielkie, więc można się było spodziewać sporych emocji i znacznych przetasowań. To co było jednak dla nas najważniejsze, nie zmieniło się. Michał Kwiatkowski, prezentujący od początku sezonu świetną formę pojechał bardzo dobrze, zajmując 12 miejsce ze stratą 20 sekund do triumfatora dzisiejszego etapu, Australijczyka Rohana Dennisa. Niewielkie straty do zwycięzcy zanotowali Jos van Emden (Holandia)  i Jonathan Castroviejo (Hiszpania).

Najważniejsze, że potencjalnie zagrażający Polakowi w klasyfikacji generalnej Włoch Damiano Caruso i Hiszpan Mikel Landa uzyskali czasy słabsze od Michała, dzięki czemu nasz zawodnik powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. Drugi był ze stratą 24 sekund Caruso, zaś trzeci Brytyjczyk Geraint Thomas, który stracił do „Kwiato” niewiele pond pół minuty. Dzięki dzisiejszemu triumfowi Kwiatkowski jest na 3. miejscu w klasyfikacji World Touru.

Maciej Bodnar zajął dziś 25. miejsce, tracąc do Dennisa równe 30 sekund. Rafał Majka ze stratą 1:11 sklasyfikowany został na 96. lokacie, zaś Tomasz Marczyński 109. (1:34 straty). W klasyfikacji generalnej Majka był 37., Marczyński 75., a Bodnar 126.

Wyniki etapu:
1. Rohan Dennis (Australia)
2. Jos van Emden (Holandia) + 0.04
3. Jonathan Castroviejo (Hiszpania) +0.08

12. Michał Kwiatkowski +0.20

Klasyfikacja generalna:
1. Michał Kwiatkowski
2. Damiano Caruso (Włochy) +0.24
3. Geraint Thomas (Wielka Brytania) +0.32

Bartosz Szafran4873 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password