Kolarstwo – Tirreno-Adriatico: Michał Kwiatkowski szósty na drugim etapie

Drugi etap wyścigu dwóch mórz zgodnie z przewidywaniami zakończył się finiszem z dużej grupy. Michał Kwiatkowski finiszował na szóstym miejscu, triumfował z niewielką przewagą nad peletonem jego kolega z Team Sky Brytyjczyk Geraint Thomas.

To był najdłuższy etap tegorocznego Tirreno – Adriatcico, liczył 229 kilometrów, był generalnie płaski, sama meta usytuowana była na Pomarance, dojazd do niej poprzedzony był raczej nietrudnym do pokonania, jednak dość długim, siedmiokilometrowym wzniesieniem. Na trasie działo się sporo, było kilka ucieczek, niektóre osiągały nawet około 5 minut przewagi nad peletonem, jednak szans na powodzenie, to znaczy dojechanie do mety nie miały.

Etap rozstrzygnął się na ostatnich kilometrach. Jako pierwszy zaatakował Geraint Thomas, próbowało do niego dołączyć trzech innych kolarzy, ale Walijczyk udanie skontrował i dojechał do mety z 9 sekundami przewagi nad zasadniczą grupą. Michał Kwiatkowski finiszował na szóstej pozycji.

Na fotel lidera wdrapał się Greg van Avermaet. Pierwsza czwórka to kolarze BMC Racing Team – to efekty wygranej we wczorajszej drużynowej czasówce. Jutro kolarzy czeka 204 kilometry jazdy z Monterotondo Marittimo do Montalto dio Castro. Na trasie są dwie górskie premie, ale meta jest płaska.

Wyniki:
1. Geraint Thomas (Wielka Brytania)
2. Tom Dumoulin (Holandia)
3. Peter sagan (Słowacja)
4. Greg van Avermaet (Belgia)
5. Francesco Gavazzi (Włochy)
6. Michał Kwiatkowski (Polska)

 

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password