Kolarstwo torowe – Grand Prix Niemiec w sprincie: Polskie zespoły na podium


Na 3. miejscu zakończyły Grand Prix Niemiec w sprincie żeńska i męska drużyna w sprincie drużynowym. Jednak to nie wszystkie rezultaty Polaków w tych zawodach.

W sprincie drużynowym pań mieliśmy 2 duety. Julita Jagodzińska i Urszula Łoś zajęły 3. miejsce, a Marlena Karwacka i Aleksandra Tołomanow były czwarte. Zwyciężyły Niemki przed Włoszkami. W rywalizacji mężczyzn także Polacy wystawili 2 zespoły. Lepiej spisali się Patryk Rajkowski, Mateusz Miłek i Michał Lewandowski, którzy stanęli na najniższym stopniu podium. Maciej Bielecki, Mateusz Lipa i Kamil Kuczyński zajęli 5. miejsce.

W sprincie i w keirinie nie było mocnych na Maximiliana Levy’ego. W sprincie Niemiec pokonał swojego rodaka Maxa Niederlaga. Najlepszy z Polaków Kamil Kuczyński uplasował się na 5. miejscu. W keirinie obok Levy’ego na podium stanęli inni reprezentanci gospodarzy Maximilian Dornbach i Tobias Wachter. Na 4. miejscu finiszował Patryk Rajkowski.

Z roli faworytki sprintu kobiet świetnie wywiązała się Kristina Vogel. Druga była Rosjanka Anastazja Wojnowa, a trzecia Pauline Grabosch. W pierwszej dziesiątce znalazły się 2 Polki. Były to szósta Julita Jagodzińska i siódma Urszula Łoś.

Sprint drużynowy kobiet:

1 GERMANY GER
Pauline Sophie GRABOSCH GER
Miriam WELTE GER
2 ITALY ITA
Elena BISSOLATI ITA
Miriam VECE ITA
3 POLAND POL
  Julita JAGODZINSKA POL
  Urszula LOS POL
4 POLAND POL
  Marlena KARWACKA POL
  Aleksandra TOLOMANOW POL

Sprint drużynowy mężczyzn:

1 GREAT BRITAIN GBR
Jack CARLIN GBR
Ryan OWENS GBR
Callum SKINNER GBR
2 GERMANY GER
Nik SCHRÖTER GER
Jan MAY GER
Marc JURCZYK GER
3 POLAND POL
  Patryk RAJKOWSKI POL
  Mateusz MILEK POL
  Michal LEWANDOWSKI POL
4 GERMANY GER
Robert FORSTEMANN GER
Moritz MEIßNER GER
Dominique ANKLAM GER
5 POLAND POL
  Maciej BIELECKI POL
  Mateusz LIPA POL
  Kamil KUCZYNSKI POL
6 RUSSIA RUS
Pavel YAKUSHEVSKIY RUS
Nikita SHURSHIN RUS
ALEXANDER SHARAPOV RUS
7 CZECH REPUBLIC CZE
Jirí FANTA CZE
Martin CECHMAN CZE
Jirí JANOŠEK CZE

Sprint mężczyzn:

1 Maximilian LEVY GER
2 Max NIEDERLAG GER
3 Joe Truman GBR
4 Nikita SHURSHIN RUS
5 Kamil KUCZYNSKI POL
6 Pavel YAKUSHEVSKIY RUS
7 Philip HINDES GBR
8 Maximilian DÖRNBACH GER
9 Ryan OWENS GBR
10 Tobias WACHTER GER
11 Ethan MITCHELL NZL
12 Robert FORSTEMANN GER
13 Nicholas PAUL TTO
14 Callum SKINNER GBR
15 Patryk RAJKOWSKI POL
16 Mateusz LIPA POL
17 Marc JURCZYK GER
18 ALEXANDER SHARAPOV RUS
19 Jack CARLIN GBR
20 Jan MAY GER
21 Michal LEWANDOWSKI POL
22 Luca CECI ITA
23 Martin CECHMAN CZE
24 Dominique ANKLAM GER
25 Moritz MEIßNER GER
26 Maciej BIELECKI POL
27 Alex JOLLIFFE GBR
28 Nik SCHRÖTER GER
29 Jamie ALEXANDER GBR
30 Jirí FANTA CZE
31 Marcin CZYSZCZEWSKI POL
32 Mateusz MILEK POL

Keirin mężczyzn:

1 Maximilian LEVY GER
2 Maximilian DÖRNBACH GER
3 Tobias WACHTER GER
4 Patryk RAJKOWSKI POL
5 Nikita SHURSHIN RUS
6 Nicholas PAUL TTO
7 Joe Truman GBR
8 Robert FORSTEMANN GER
9 Martin CECHMAN CZE
10 Pavel YAKUSHEVSKIY RUS
11 Moritz MEIßNER GER
12 Jan MAY GER
13 Mateusz LIPA POL
13 Michal LEWANDOWSKI POL
13 Ranjith SINGH IND
13 Luca CECI ITA
13 Philip HINDES GBR
13 ALEXANDER SHARAPOV RUS
19 Max NIEDERLAG GER
19 Ryan OWENS GBR
19 Mateusz MILEK POL
19 Callum SKINNER GBR
19 Jack CARLIN GBR
19 Felix ZSCHOCKE GER
25 Marc JURCZYK GER
25 Nien Hsing HSIEH TPE
25 William RIMKRATT-MILKOWSKI DEN
25 Nik SCHRÖTER GER
25 Jamie ALEXANDER GBR
25 Jirí FANTA CZE
31 Dominique ANKLAM GER
31 Marcin CZYSZCZEWSKI POL

Sprint kobiet:

1 Kristina VOGEL GER
2 Anastasia VOYNOVA RUS
3 Pauline Sophie GRABOSCH GER
4 Miriam WELTE GER
5 Katy MARCHANT GBR
6 Julita JAGODZINSKA POL
7 Urszula LOS POL
8 Nicky DEGRENDELE BEL
9 Robyn STEWART IRL
10 Nayana RAJESH IND
11 DEBORAH IND
12 Marlena KARWACKA POL
13 Maila ANDREOTTI ITA
14 Aleksandra TOLOMANOW POL


Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password