Kolarstwo torowe – ME: Drużyna kobiet na brązowy medal!

Reprezentantki Polski zdobyły brązowy medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie na mistrzostwach Europy w Berlinie. Sprinterzy i Adrian Tekliński wypadli poniżej oczekiwań.

W kwalifikacjach Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły 4. miejsce. Oznaczało to, że w pierwszej rundzie rywalkami Polek były Włoszki, które wygrały eliminacje. Reprezentantki Polski przegrały, ale dobry czas 4:24.872 wystarczył na awans do biegu o brązowy medal. W walce o brązowy medal Polki okazały się lepsze od Francuzek. Miejmy nadzieję, że tym samym otworzyły one polski worek z medalami. W finale Włoszki (Balsamo, Guderzo, Paternoster i Valsecchi) pokonały Brytyjki.

Rekord Polski 3:58.523 wystarczył na pokonanie Szwajcarów, ale nie wystarczył do walki o miejsca na podium. Alan Banaszek, Szymon Krawczyk, Szymon Sajnok i Bartosz Rudyk zajęli 6. miejsce. Złote medale zdobyli Francuzi Louis Pijourlet, Corentin Ermenault, Florian Maitre i Benjamin Thomas, którzy w finale pokonali Włochów. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Rosji.

Rok temu we Francji polscy sprinterzy zdobyli złoty medal. Dzisiaj na początku również wszystko układało się po myśli Polaków, gdyż w eliminacjach zajęli 2. miejsce. W pierwszej rundzie Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel mierzyli się z Holendrami. W pierwszym podejściu do startu Bielecki stracił równowagę przy starcie. W powtórzonych wyścigu Polacy pojechali słabo i nie awansowali do walki o medale. Polacy zajęli 7. miejsce.

Medale zdobyli sprinterzy z Francji, Niemiec i Holandii. W sprincie drużynowym kobiet najlepsze okazały się Rosjanki Anastazja Wojnowa i Daria Szmielewa. Na podium stanęły również Niemki Miriam Welte i Kristina Vogel oraz Holenderki Kyra Lamberink i Shanne Braspennincx. Urszula Łoś i Julita Jagodzińska odpadły w kwalifikacjach, zajmując 9. pozycję.

Pierwszy złoty medal na mistrzostwach w Berlinie zdobyła Kirsten Wild. Holenderka w świetnym stylu wygrała wyścig eliminacyjny. Drugie miejsce zajęła Ewgenia Augustinas. Rosjanka w końcówce nawet nie dała rady powalczyć o zwycięstwo z Wild. Brązowy medal zdobyła Włoszka Maria Giulia Confalonieri. Monika Graczewska odpadła jako trzecia, co oznaczało 16. miejsce.

Niestety, dzisiejszy dzień nie był udany dla Adriana Teklińskiego. Polak przystępował do rywalizacji w scratchu jako mistrz świata i wicemistrza Europy. Tekliński na początku rywalizacji razem z Francuzem Adrienem Garelem nadrobił okrążenie. Była to odpowiedź na skuteczną akcję Irlandczyka Marca Pottsa, Ukraińca Romana Gladysza, Węgra Krisztiana Lovassy’ego i Norwega Andersa Oddliego. Potem samotnie okrążenie nadrobił jeszcze Portugalczyk Rui Oliveira. Adrian Tekliński opadł z sił i stracił okrążenie. Polak zajął ostatecznie 20. miejsce. Wygrał Garel przed Lovassym i Gladyszem.

Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet:

1. Włochy
2. Wielka Brytania

3. Polska
4. Francja

Wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn:

1. Francja
2. Włochy

3. Rosja
4. Niemcy

6. Polska

Sprint drużynowy mężczyzn:

1. Francja
2. Niemcy
3. Holandia
4. Rosja

7. Polska

Sprint drużynowy kobiet:

1. Rosja
2. Niemcy
3. Holandia
4. Francja

9. Polska

Wyścig eliminacyjny kobiet:

1. Kirsten Wild (Holandia)
2. Ewgenia Augustinas (Rosja)
3. Maria Giulia Confalonieri (Włochy)
4. Lotte Kopecky (Belgia)
5. Eleanor Dickinson (Wielka Brytania)
6. Trine Schmidt (Dania)

16. Monika Graczewska

Scratch mężczyzn:

1. Adrien Garel (Francja)
2. Krisztian Lovassy (Węgry)
3. Roman Gladysz (Ukraina)
4. Marc Potts (Irlandia)
5. Anders Oddli (Norwegia)
6. Rui Oliveira (Portugalia)

20. Adrian Tekliński

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password