Kolarstwo torowe – ME: Panie lepsze od panów

Pierwszego dnia mistrzostw Europy w Berlinie nie działo się wiele. Po południu na welodromie w stolicy Niemiec rozegrano eliminacji wyścigów drużynowych na dochodzenie. Kobiety zajęły 4. miejsce, a mężczyźni 7. pozycję.

Reprezentantki Polski w składzie Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Daria Pikulik i Nikol Płosaj osiągnęły czas 4:26.462. Dobra jazda Polek dała im 4. miejsce w eliminacjach. Dzięki temu w 1. rundzie polskie zawodniczki będą rywalizować z Włoszkami. Elisa Balsamo, Tatiana Guderzo, Letizia Paternoster i Silvia Valsecchi z wynikiem 4:20.636 wygrały pierwszą część zawodów drużyn. Drugie miejsce zajęły Brytyjki (4:21.219), a trzecie były Niemki (4:25.355).

Siódmy wynik eliminacji wykręciła młoda reprezentacji mężczyzn. Alan Banaszek, Szymon Krawczyk, Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski pokonali 4 kilometry w czasie 4:01.709. W pierwszej rundzie, w której pojadą ze Szwajcarami (6. miejsce w kwalifikacjach) Polacy muszą liczyć na bardzo dobry czas. W kwalifikacjach najlepsi byli Thomas Denis, Corentin Ermenault, Florian Maitre i Benjamin Thomas z Francji (3:58.060). Drudzy byli Włosi, trzeci Rosjanie, a czwarci Niemcy.