Kolarstwo torowe – ME: Srebrne dziewczyny!

Polskie kolarki nie spuściły z tonu i po bardzo dobrym występie w eliminacjach jazdy drużynowej na dochodzenie potwierdziły wysoką dyspozycję w czwartkowej walce o medale mistrzostw Europy w Saint-Quentin-en-Yvelines. Nasze młode zawodniczki, wsparte Katarzyną Pawłowską, okazały się wolniejsze tylko od Włoszek i zdobyły srebrne krążki!

Kluczowe dla losów naszej drużyny było popołudniowe starcie w pierwszej rundzie z ekipą Wielkiej Brytanii. Biało-czerwone przystąpiły do niego w takim samym składzie, w jakim zaprezentowały się we wczorajszych eliminacjach. Na rowery wsiadły Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik oraz Nikol Płosaj. Młode Polki pojechały odważnie i od samego początku narzuciły swoje warunki niemal równie niedoświadczonym zawodniczkom z Wysp. Na mecie uzyskały wynik 4:26.119 i okazały się szybsze od rywalek o ponad sekundę. Dodatkowo ustanowiły nowy rekord kraju!

To zwycięstwo dało im przepustkę do wielkiego finału. W nim po drugiej stronie toru stanęły będące w świetnej formie Włoszki. W polskim zespole doszło do jednej zmiany – doświadczona Katarzyna Pawłowska zastąpiła Łucję Pietrzak, ale nasze kolarki nie były już w stanie poprawić swojego rezultatu z pojedynku z Brytyjkami. Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja zawodniczek z Italii, które nie musiały się zbytnio wysilać w pierwszej rundzie i wszystkie siły rzuciły na najważniejszy wyścig. Zdecydowanie pokonały Polki i zasłużenie stanęły na najwyższym stopniu podium.

Klasyfikacja końcowa jazdy drużynowej na dochodzenie:
1. Włochy
2. Polska
3. Wielka Brytania
4. Francja
5. Białoruś
6. Belgia
7. Rosja
8. Irlandia

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password