Kolarstwo torowe – MME: Brązowy medal sprinterów


Po wczorajszym wspaniałym dniu dzisiaj Polacy zdobyli tylko jeden medal. Wywalczyli go sprinterzy do lat 23, którzy zajęli 3. miejsce. Szans na medale było jednak więcej.

Jedyny polski medal 2. dnia zmagań w portugalskiej Anadii zdobyli sprinterzy do lat 23. W rywalizacji o brąz Mateusz Miłek, Patryk Rajkowski i Michał Lewandowski uzyskali wynik 44,312 i pokonali Niemców. Całą rywalizację wygrali Brytyjczycy, którzy w pierwszej rundzie wygrali z Polakami, a w finale z Rosjanami.

Po 4. miejscu w kwalifikacjach i porażce z Holenderkami Julita Jagodzińska i Marlena Karwacka zmierzyły się z Rosjankami o brązowy medal. Polskie sprinterki niestety były słabsze od rywalki. Czas Polek wyniósł 34,378, a czas Rosjanek 34,218. W finale Holenderki pokonały Francuzki.

Szanse na medal w scratchu mieli Justyna Kaczkowska i Daniel Staniszewski. Zwyciężczyni wczorajszego wyścigu na dochodzenie starała się atakować, lecz rywalki były zbyt mocne i Polka finiszował na 6. miejscu. Wygrała mistrzyni świata Rachele Barbieri z Włoch. Druga była Brytyjka Eleanor Dickinson, a trzecia Dunka Amalie Dideriksen.

Podobnie jak Kaczkowska, aktywny także był Daniel Staniszewski. Brązowy medalista wyścigu na dochodzenie zajął ostatecznie 5. pozycję. Najlepszy okazał się być Yauheni Karaliok z Białorusi przed Niklasem Larsenem z Danii i Maksymem Piskunowem z Rosji.

Czwarte miejsce w jeździe na czas na 1 kilometr zajął Cezary Łączkowski. Polak objął prowadzenie po swoim przejeździe z wynikiem 1:04.272. Ostatecznie reprezentanta Polski wyprzedzili Paweł Perczuk, Carl Hinze i Jakub Stasny. Łączkowski miał najlepszy czas pierwszej rundzie, ale jeden z najgorszych ostatniej rundy. Drugi z Polaków Bartosz Daszkiewicz był 8.

W rywalizacji drużynowej na dochodzenie reprezentanci Polski w wyścigu o brąz zmierzyli się ze Szwajcarami. Maciej Kwiatkowski, Damian Papierski, Filip Prokopyszyn i Wiktor Richter uzyskali czas 4:10.660 i przegrali z Helwetami o prawie 2 sekundy. Po złote medale sięgnęli Rosjanie, a po srebrne Brytyjczycy.

W rywalizacji drużynowej juniorek Polki w składzie Aleksandra Trzebińska, Wiktoria Polak, Oliwia Majewska i Marta Jaskulska nie ukończyły zawodów. Zmagania wygrały Włoszki (Chiara Consonni, Letizia Paternoster, Martina Fidanza i Vittoria Guazzini) z wynikiem 4:30.725. Drugie miejsce zajęły Holenderki, a trzecie Rosjanki.

W wyścigach eliminacyjnych do lat 19 Oliwia Majewska zajęła 6. miejsce, a Kacper Walkowiak uplasował się na 9. pozycji. Złote medale powędrowały do reprezentantów Włoch Letzii Paternoster i Michele Gazzoliego.

W ćwierćfinale w rywalizacją w sprincie juniorek pożegnała się Paulina Petri. Reprezentantka Polski przegrała 0:2 z faworyzowaną Francuzką Mathilde Gros.

Sprint drużynowy U23 mężczyzn:

1. Wielka Brytania
2. Rosja
3. Polska
4. Niemcy

Sprint drużynowy U23 kobiet:

1. Holandia
2. Francja
3. Rosja
4. Polska

Scratch U23 kobiet:

1. Rachele Barbieri (Włochy)
2. Eleanor Dickinson (Wielka Brytania)
3. Amalie Dideriksen (Dania)

6. Justyna Kaczkowska

Scratch U23 mężczyzn:

1. Yauheni Karaliok (Białoruś)
2. Niklas Larsen (Dania)
3. Maksym Piskunow (Rosja)

5. Daniel Staniszewski

Jazda na czas 1 kilometr juniorów:

1.Paweł Perczuk (Rosja)
2. Carl Hinze (Niemcy)
3. Jakub Stasny (Czechy)
4. Cezary Łączkowski

8. Bartosz Daszkiewicz

Wyścig drużynowy na dochodzenie juniorów:

1. Rosja
2. Wielka Brytania
3. Szwajcaria
4. Polska

Wyścig drużynowy na dochodzenie juniorek:

1. Włochy
2. Holandia
3. Rosja
DNF Polska

Wyścig eliminacyjny juniorek:

1. Letizia Paternoster (Włochy)
2. Maria Martins (Portugalia)
3. Pfeiffer Georgi (Wielka Brytania)

6. Oliwia Majewska

Wyścig eliminacyjny juniorów:

1. Michele Gazzoli (Włochy)
2. Jb Murphy (Irlandia)
3. Unai Iribar (Hiszpania)

9. Kacper Walkowiak



Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password