Kolarstwo torowe – MME: Drużyny na medal

Trzeciego dnia młodzieżowych mistrzostw Europy w Anadii Polacy zdobyli dwa medale. Obydwa medale Polacy wywalczyli w wyścigu drużynowym na dochodzenie do lat 23. Panie zdobyły srebro, a panowie brąz.

Justyna Kaczkowska, Weronika Humelt, Nikol Płosaj i Wiktoria Pikulik zdobyły srebrny medal w wyścigu drużynowym do lat 23. W finale Polki zostały zdublowane (chociaż początek był wyrównany) przez Włoszki w składzie Martina Alzini, Elisa Balsamo, Marta Cavalli i Francesca Pattaro. Brązowe medale wywalczyły Niemki, które w finale B pokonały Brytyjki.

Po nowym rekordzie Polski 4:01.626 młodzieżowcy awansowali do finału B. W wyścigu o brązowy medal Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Bartosz Rudyk i Daniel Staniszewski uzyskując wynik 4:03.441 wygrali ze Szwajcarami. W finale reprezentanci Wielkiej Brytanii pewnie pokonali Belgów.

Michał Lewandowski z wynikiem 1:02.298 zajął 5. miejsce w jeździe na czas na 1 kilometr młodzieżowców. Triumfował Aleksander Wasjukno. Rosjanin uzyskał wynik 1:01.345. Na podium stanęli również Brytyjczyk Joseph Truman i Holender Sam Ligtlee.

Rosjanin Iwan Smirnow sięgnął po złoty medal w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Triumfator uzyskał wynik 3:19.050. W finale reprezentant Rosji pokonał Irlandczyka Xeno Younga. Brązowy medal wywalczył Rhys Britton z Wielkiej Brytanii. Wiktor Richter był 9., a Filip Prokopyszyn 10.

Swój trzeci złoty medal zdobyła Letizia Paternoster. Włoszka wygrała wyścig na dochodzenie z wynikiem 2:22.140. Srebrny medal wywalczyła Rosjanka Maria Nowolodskaja, a brązowy Holenderka Mylene de Zoete. Wiktoria Polak zajęła 7. miejsce, a Klaudia Bielawska uplasowała się na 12. pozycji.

Na ćwierćfinałach zakończyli rywalizację w sprincie Julita Jagodzińska i Daniel Rochna. Jagodzińska w zawodach do lat 23 przegrała 0:2 z Oleną Starikową. Rochna odpadł po 3 wyścigach z Rosjaninem Pawłem Perczukiem.

Wyścig drużynowy na dochodzenie U23 kobiet:

1.Włochy
2. Polska
3. Niemcy

Wyścig drużynowy na dochodzenie U23 mężczyzn:

1. Wielka Brytania
2. Belgia
3. Polska

Wyścig na 1 km na czas U23 mężczyzn:

1. Aleksander Wasjukno (Rosja)
2. Joseph Truman (Wielka Brytania)
3. Sam Ligtlee (Holandia)

5. Michał Lewandowski

Wyścig indywidualny na dochodzenie juniorów:

1.Iwan Smirnow (Rosja)
2. Xeno Young (Irlandia)
3. Rhys Britton (Wielka Brytania)

9. Wiktor Richter
10. Filip Prokopyszyn

Wyścig indywidualny na dochodzenie juniorek:

1. Letizia Paternoster (Włochy)
2. Maria Nowolodskaja (Rosja)
3. Mylene de Zoete (Holandia)

7. Wiktoria Polak
12. Klaudia Bielawska

Sprint juniorek:

1. Mathilde Gros (Francja)
2. Lea Friedrich (Niemcy)
3. Steffie van der Peet (Holandia)
1/4 finału Julita Jagodzińska

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password