Kolarstwo torowe – MME: Dzień bez medalu

Niestety, dzisiejszy dzień nie przyniósł reprezentantom Polski żadnego medalu na młodzieżowych mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. Najbliżej miejsca na podium był Damian Papierski, który po 3 konkurencjach omnium był drugi.

Damian Papierski zaczął omnium od 4. miejsca w scratchu. W wyścigu tempowym polski kolarz był drugi i objął prowadzenie w wieloboju. W wyścigu eliminacyjnym Papierski został sklasyfikowany na 8. miejscu. Po 3 konkurencjach Polak był drugi i przegrywał o 2 punkty z Brytyjczykiem Fredem Wrightem. Wyścig punktowy nie pokazał się szczęśliwy dla reprezentanta Polski. Papierski nie zabrał się w akcji, w której jego najgroźniejsi rywale nadrobili okrążenie. Ostatecznie Polak uplasował się na 5. miejscu. Wygrał z dużą przewagą Brytyjczyk Wright.

Na początek rywalizacji w omnium Marta Jaskulska był czwarta w scratchu. W drugiej konkurencji czyli w wyścigu tempowym Polka uplasowała się na 7. pozycji. W wyścigu eliminacyjnym Jaskulska zajęła 5. miejsce. Polka w finałowym wyścigu punktowym jechała aktywnie, lecz zdobyła w nim tylko 7 punktów, z czego 6 na ostatnim finiszu. Rywalki za to sięgały po większe zdobycze punktowe, a nawet nadrabiały okrążenia. Dodatkowe 20 punktów dało srebrny medal Oldze Kulnych z Ukrainy. Nie do pokonania dziś była Włoszka Letizia Paternoster. Wielokrotna mistrzyni tegorocznych mistrzostw w Anadii była skuteczna na premiach i obroniła prowadzenie po 3 konkurencjach. Marta Jaskulska zajęła 8. miejsce.

Ambitnie o dobre miejsce w wyścigu punktowym walczyła Wiktoria Pikulik. Mimo nadrobionego okrążenia Polka zajęła 6. miejsce z wynikiem 24 punktów. Wygrała Tatjana Paller. Niemka nadrobiła 2 okrążenia, a potem zaatakowała tuż przed metą i nie pozwoliła rywalkom na odrobienie strat. Na podium stanęły jeszcze Amalie Dideriksen i Manon Lloyd.

11. miejsce w wyścigu punktowym młodzieżowców zajął Szymon Krawczyk. Reprezentant Polski walczył tylko na lotnych premiach i nie dał rady nadrobić okrążenia co było niezbędne w walce o wyższą pozycję. Zwycięzca Niklas Larsen z Danii uzyskał aż 103 punkty.

W sprincie do lat 23 najlepsza była Ukrainka Olena Starikowa, która w finale pokonała Pauline Grabosch z Niemiec. Brązowy medal zdobyła Hetty van de Wouw z Holandii. Wśród juniorów najlepszy był Francuz Rayan Helal. W finale przegrał z nim Rosjanin Dmitrij Nesterow.

Bez Polek odbyła się rywalizacja w jeździe na czas na 500 metrów. Złoty medal zdobyła Francuzka Mathilde Gros (34.672), srebrny Niemka Lea Friedrich (34.735), a brązowy Brytyjka Lauren Bate (35.407).

Omnium juniorów:

1. Fred Wright (Wielka Brytania) 134 pkt.
2. Alex Vogel (Szwajcaria) 123 pkt.
3. Valentin Tabellion (Francja) 111 pkt.
4. Xeno Young (Irlandia) 106 pkt.
5. Damian Papierski 105 pkt.

Omnium juniorek:

1.Letizia Paternoster (Włochy) 137 pkt.
2. Olha Kulnych (Ukraina) 115 pkt.
3. Maria Nowolodskaja (Rosja) 115 pkt.

8. Marta Jaskulska 101 pkt.

Wyścig punktowy U23 kobiet:

1. Tatjana Paller (Niemcy) 55 pkt.
2. Amalie Dideriksen (Dania) 43 pkt.
3. Manon Lloyd (Wielka Brytania) 42 pkt.

6. Wiktoria Pikulik 24 pkt.

Wyścig punktowy U23 mężczyzn:

1. Niklas Larsen (Dania) 103 pkt.
2. Ethan Hayter (Wielka Brytania) 76 pkt.
3. Mark Downey (Irlandia) 72 pkt.

11. Szymon Krawczyk

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password