Kolarstwo torowe – MME: Znamy skład reprezentacji Polski


W portugalskiej Anadii w dniach 18-23 lipca odbędą się młodzieżowe mistrzostwa Europy kolarzy torowych. Polski Związek Kolarski zaprezentował skład reprezentacji naszego kraju na te zawody.

Szanse na medale w Anadzie mają m.in. męska drużyna w sprincie, Julita Jagodzińska w sprincie indywidualnym, Szymon Krawczyk w wyścigu punktowym, Daniel Staniszewski w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, Justyna Kaczkowska i Daria Pikulik w wyścigu indywidualnym na dochodzenie oraz Pikulik w omnium.

Rok temu Polacy wywalczyli 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale do lat 23 oraz 2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe medale wśród juniorów.

Skład reprezentacji Polski na MME w Anadii:

Konkurencje sprinterskie, młodzieżowcy – trener Andrzej Tołomanow:
 Marcin Czyszczewski (KLTC Konin): sprint, sprint drużynowy
 Michał Lewandowski (UKS Copernicus Toruń): sprint drużynowy, keirin , 1 km Time Trial
 Mateusz Miłek (GK Piast Szczecin): sprint, sprint drużynowy
 Patryk Rajkowski (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik): sprint drużynowy, keirin

Konkurencje sprinterskie, kobiety U23 – trener Daniel Meszka:
 Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne): sprint, sprint drużynowy, keirin
 Marlena Karwacka (BCM Nowatex Ziemia Darłowska): sprint, sprint drużynowy, keirin
 Aleksandra Tołomanow (ALKS Stal Grudziądz): sprint, sprint drużynowy, keirin

Konkurencje sprinterskie, juniorzy – trener Daniel Meszka:
 Bartosz Daszkiewicz (KLTC Konin, SMS Żyrardów): sprint drużynowy, 1 km Time Trial
 Łukasz Kowal (KKS Gostyń, SMS Żyrardów): sprint, sprint drużynowy
 Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Team, SMS Żyrardów): sprint drużynowy, keirin,
1 km Time Trial
 Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń, SMS Żyrardów): sprint, sprint drużynowy, keirin
 Krystian Ruta (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, SMS Żyrardów): sprint drużynowy

Konkurencje średniodystansowe, młodzieżowcy – trener Jacek Kasprzak:
 Dawid Czubak (Voster Uniwheels Team): wyścig drużynowy na dochodzenie, omnium
 Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels Team): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig
punktowy, Madison
 Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig indywidualny
na dochodzenie
 Damian Sławek (GKS Cartusia Kartuzy): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig
eliminacyjny
 Daniel Staniszewski (KS Pogoń Mostostal Puławy): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig
indywidualny na dochodzenie, scratch, Madison

Konkurencje średniodystansowe, kobiety U23 – trener Piotr Zaradny:
 Weronika Humelt (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik): scratch
 Justyna Kaczkowska (UKKS Imielin Team): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig
indywidualny na dochodzenie
 Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig
indywidualny na dochodzenie, omnium, Madison
 Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska): wyścig punktowy
 Nikol Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik): wyścig drużynowy na dochodzenie,
Madison, wyścig eliminacyjny
 Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik): wyścig drużynowy na dochodzenie

Konkurencje średniodystansowe, juniorzy – trenerzy Jerzy Świnoga i Tomasz Owsian:
 Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus Toruń, SMS Toruń): wyścig drużynowy na dochodzenie
 Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek, SMS Świdnica): wyścig drużynowy na
dochodzenie, omnium, Madison
 Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra, SMS Świdnica): scratch, wyścig eliminacyjny
 Wiktor Richter (UKS Koźminianka Koźminek, SMS Świdnica): wyścig drużynowy na
dochodzenie, wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig punktowy, Madison
 Kacper Walkowiak (UKS Copernicus Toruń, SMS Toruń): wyścig drużynowy na dochodzenie,
wyścig indywidualny na dochodzenie

Konkurencje średniodystansowe, juniorki – trener Marcin Adamów:
 Klaudia Bielawska (UKS Koźminianka Koźminek): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig
indywidualny na dochodzenie, scratch
 Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska): wyścig drużynowy na dochodzenie,
omnium, wyścig punktowy
 Oliwia Majewska (UKS Copernicus Toruń): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig
eliminacyjny, Madison
 Wiktoria Polak (KTK Kalisz): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig indywidualny na
dochodzenie, Madison
 Aleksandra Trzebińska (UKS Koźminianka Koźminek): wyścig drużynowy na dochodzenie

źródło: Polski Związek Kolarski



Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password