Kolarstwo torowe – MŚ: Maksel znów tuż za podium

Po raz trzeci w trakcie ostatnich czterech lat Krzysztof Maksel został czwartym zawodnikiem mistrzostw świata w kolarstwie torowym w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 1 km. Tym razem naszemu reprezentantowi do medalu zabrakło tylko dziewięćdziesięciu pięciu tysięcznych sekundy!

Polak świetnie spisał się w eliminacjach. Do najlepszej ósemki wszedł z drugim rezultatem (1:00.611). Szybszy od niego był jedynie trzykrotny mistrz świata w tej konkurencji, Francois Pervis. Francuz swoją klasę potwierdził w decydującej fazie, zdobywając swoje czwarte złoto z wynikiem 1:00.714. Maksel był niestety wolniejszy o ponad pół sekundy od swojego porannego czasu, co skończyło się dla niego czwartą pozycją. Przegrał również z Tomasem Babkiem z Czech i kolejnym reprezentantem Trójkolorowych, Quentinem Lafargue, którzy stanęli ex aequo na drugim stopniu podium.

Do naszego kolarza czwarte miejsce na mistrzostwach świata przylgnęło w ostatnich latach na dobre. Tuż za lokatami medalowymi był również w 2014 i 2016 roku. Wtedy do brązu brakowało mu jeszcze mniej niż dziś.

Pozostali Polacy startujący dziś w Hongkongu zajmowali dalsze pozycje. Jedenastym duetem w madisonie mężczyzn zostali Alan Banaszek i Daniel Staniszewski, natomiast 21. w wyścigu punktowym była Natalia Rutkowska. Nasza zawodniczka rozpoczęła ambitnie zmagania ze światową czołówką, była druga na pierwszym lotnym finiszu i zaatakowała, chcąc nadrobić okrążenie nad resztą stawki. Niestety, za swój wysiłek mocno zapłaciła, dając się zdublować. To zaowocowało stratą aż 20 punktów i pozbawiło ją szans na dobry występ.

Klasyfikację medalową wygrali Australijczycy, którzy ostatniego dnia cieszyli się tylko z jednego srebra, zdobytego przez Camerona Meyera i Calluma Scotsona w madisonie. Jedną z bohaterek niedzieli została natomiast Kristin Vogel. Niemka zapewniła sobie dublet, dokładając do złota w sprincie zwycięstwo w keirinie.