Kolarstwo torowe – MŚ: Maksel znów tuż za podium

Po raz trzeci w trakcie ostatnich czterech lat Krzysztof Maksel został czwartym zawodnikiem mistrzostw świata w kolarstwie torowym w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 1 km. Tym razem naszemu reprezentantowi do medalu zabrakło tylko dziewięćdziesięciu pięciu tysięcznych sekundy!

Polak świetnie spisał się w eliminacjach. Do najlepszej ósemki wszedł z drugim rezultatem (1:00.611). Szybszy od niego był jedynie trzykrotny mistrz świata w tej konkurencji, Francois Pervis. Francuz swoją klasę potwierdził w decydującej fazie, zdobywając swoje czwarte złoto z wynikiem 1:00.714. Maksel był niestety wolniejszy o ponad pół sekundy od swojego porannego czasu, co skończyło się dla niego czwartą pozycją. Przegrał również z Tomasem Babkiem z Czech i kolejnym reprezentantem Trójkolorowych, Quentinem Lafargue, którzy stanęli ex aequo na drugim stopniu podium.

Do naszego kolarza czwarte miejsce na mistrzostwach świata przylgnęło w ostatnich latach na dobre. Tuż za lokatami medalowymi był również w 2014 i 2016 roku. Wtedy do brązu brakowało mu jeszcze mniej niż dziś.

Pozostali Polacy startujący dziś w Hongkongu zajmowali dalsze pozycje. Jedenastym duetem w madisonie mężczyzn zostali Alan Banaszek i Daniel Staniszewski, natomiast 21. w wyścigu punktowym była Natalia Rutkowska. Nasza zawodniczka rozpoczęła ambitnie zmagania ze światową czołówką, była druga na pierwszym lotnym finiszu i zaatakowała, chcąc nadrobić okrążenie nad resztą stawki. Niestety, za swój wysiłek mocno zapłaciła, dając się zdublować. To zaowocowało stratą aż 20 punktów i pozbawiło ją szans na dobry występ.

Klasyfikację medalową wygrali Australijczycy, którzy ostatniego dnia cieszyli się tylko z jednego srebra, zdobytego przez Camerona Meyera i Calluma Scotsona w madisonie. Jedną z bohaterek niedzieli została natomiast Kristin Vogel. Niemka zapewniła sobie dublet, dokładając do złota w sprincie zwycięstwo w keirinie.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas mężczyzn (1 km):

1. Francois Pervis Francja 1:00.714
2. Tomas Babek Czechy 1:01.048
2. Quentin Lafargue Francja 1:01.048
4. Krzysztof Maksel Polska 1:01.143
5. Joachim Eilers Niemcy 1:01.221
6. Dylan Kennett Nowa Zelandia 1:01.324

Wyniki madisona mężczyzn:

1. Francja Morgan Kneisky/Benjamin Thomas 45 pkt
2. Australia Cameron Meyer/Callum Scotson 41 pkt
3. Belgia Moreno De Pauw/Kenny De Ketele 32 pkt
4. Dania Niklas Larsen/Casper Von Folsach 22 pkt
11. Polska Alan Banaszek/Daniel Staniszewski -35 pkt

Wyniki wyścigu punktowego kobiet:

1. Elinor Barker Wielka Brytania 59 pkt
2. Sarah Hammer USA 51 pkt
3. Kirsten Wild Holandia 35 pkt
4. Lotte Kopecky Belgia 23 pkt
5. Charlotte Becker Niemcy 16 pkt
6. Jasmin Duehring Kanada 9 pkt
21. Natalia Rutkowska Polska -17 pkt

Wyniki keirinu kobiet:

1. Kristina Vogel Niemcy
2. Martha Bayona Pineda Kolumbia
3. Nicky Degrendele Belgia
4. Stephanie Morton Australia
5. Shanne Braspennincx Holandia
6. Simona Krupeckaite Litwa

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password