Kolarstwo torowe – MŚ: Ósme miejsce Sajnoka w omnium

Czwartego dnia mistrzostw świata w kolarstwie torowym reprezentantom Polski nie udało się stanąć na podium. Najlepiej na welodromie w Hongkongu spisał się Szymon Sajnok, który został sklasyfikowany na ósmym miejscu wśród wieloboistów. 

Nasz utalentowany kolarz rozpoczął zmagania bardzo dobrze. Po scratchu był piąty, a w kolejnej konkurencji (wyścigu tempowym) zajął trzecią lokatę. Wtedy przytrafiła się jednak wpadka w eliminatorze. Szybkie odpadnięcie z rywalizacji spowodowało, że Sajnok miał już znaczną stratę do czołówki. Nie udało się jej odrobić w wyścigu punktowym. Polak rozpoczął ambitnie, wygrał pierwszy lotny finisz, ale w dalszej części pozostał bez żadnej zdobyczy. Ostatecznie uzbierał 85 „oczek”, co dało mu ósmą pozycję. Wygrał Benjamin Thomas z Francji, zwycięstwo zapewniając sobie dopiero wyprzedzając Aarona Gate’a z Nowej Zelandii na finiszu ostatniej konkurencji.

Najlepszą zawodniczką w indywidualnej jeździe na dochodzenie została natomiast Chloe Dygert z USA. Na podium stanęła też kolejna Amerykanka, Kelly Catlin, która była trzecia. Pomiędzy nie wcisnęła się jeszcze Ashlee Ankudinoff z Australii, którą Dygert pokonała w wielkim finale. Na pierwszej rundzie ściganie zakończyły Justyna Kaczkowska (11. miejsce) oraz Daria Pikulik (24. lokata).

Nie powiodło się naszym zawodniczkom w madisonie. Pikulik wraz z Nikol Płosaj nie ukończyły wyścigu, wcześniej dając się zdublować czołówce. Pierwsze w historii złote medale mistrzostw świata w tej konkurencji trafiły do Belgijek: Lotte Kopecky i Jolien d’Hoore.

Już bez Polaków dokończona została rywalizacja w sprincie mężczyzn. Fantastycznie poradził sobie Denis Dimitriew, który wygrał wszystkie sześć wyścigów. W 1/4 finału pokonał Sama Webstera z Nowej Zelandii, następnie okazał się lepszy od jego rodaka, Ethana Mitchella, a w wielkim finale nie dał szans Harrie’emu Lavreysenowi z Holandii. Rosjanin zdobył tym samym piąty z rzędu medal mistrzostw świata w swojej koronnej konkurencji, jednak dopiero pierwszy w złotym kolorze.

Biało-czerwonych nie oglądaliśmy także w jeździe indywidualnej na dystansie 500 metrów kobiet. Tu również najszczęśliwsi byli Rosjanie. Wszystko za sprawą Darii Szmiedlowej i Anastazji Wojnowej, które zajęły odpowiednio pierwszą i trzecią pozycję. Rozdzieliła ich jedynie Miriam Welte z Niemiec.

Wyniki omnium mężczyzn:

1. Benjamin Thomas Francja 149 pkt
2. Aaron Gate Nowa Zelandia 147 pkt
3. Albert Torres Barcelo Hiszpania 138 pkt
4. Simone Consonni Włochy 121 pkt
5. Roy Eefting Holandia 119 pkt
6. Casper Pedersen Dania 99 pkt
8. Szymon Sajnok Polska 85 pkt

Wyniki sprintu mężczyzn:

1. Denis Dimitriew Rosja
2. Harrie Lavreysen Holandia
3. Ethan Mitchell Nowa Zelandia
4. Ryan Owens Wielka Brytania

Wyniki madisona kobiet:

1. Belgia Lotte Kopecky/Jolien D’Hoore 44 pkt
2. Wielka Brytania Elinor Barker/Emily Nelson 34 pkt
3. Australia Amy Cure/Alexandra Manly 25 pkt
4. Nowa Zelandia Racquel Sheath/Michaela Drummond 15 pkt
DNF Polska Daria Pikulik/Nikol Płosaj

Wyniki wyścigu na dochodzenie kobiet:

1. Chloe Dygert USA 3:24.641
2. Ashlee Ankudinoff Australia 3:31.784
3. Kelly Catlin USA 3:30.365
4. Rebecca Wiasak Australia 3:31.173
11. Justyna Kaczkowska Polska 3:34.958
24. Daria Pikulik Polska 4:09.892

Wyniki jazdy indywidualnej na czas kobiet (500 m):

1. Daria Szmelewa Rosja 33.282
2. Miriam Welte Niemcy 33.382
3. Anastazja Wojnowa Rosja 33.454
4. Wai Sze Lee Hongkong 33.723
5. Pauline Grabosch Niemcy 33.855
6. Martha Bayona Pineda Kolumbia 34.291

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password