Kolarstwo torowe – MŚ: Sprinterzy tuż za podium

W Hongkongu rozpoczęły się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. Już pierwszego dnia mogliśmy cieszyć się z medalu. W sprincie drużynowym reprezentanci Polski zajęli 4. miejsce.

W kwalifikacjach Maciej Bielecki, Krzysztof Maksel i Mateusz Rudyk uzyskali 4. wynik – 43.419. Oznaczało to, że w 1. rundzie nasi zawodnicy w tym samym składzie rywalizowali z Chińczykami. Czas 43.834 dał naszej drużynie zwycięstwo w biegu i miejsce w walce o brązowy medal. Tam rywalami Polaków byli Francuzi. Początkowo Polacy w składzie Maciej Bielecki, Rafał Sarnecki i Mateusz Rudyk prowadzili. Ostatecznie lepsi okazali się Trójkolorowi w składzie Benjamin Edelin, Sebastien Vigier i Quentin Lafargue. Czwarte miejsce to najlepszy wynik polskiego kolarstwa torowego w sprincie drużynowym mężczyzn. W Hongkongu złoty medal zdobyli Nowozelandczycy w składzie Ethan Mitchell, Sam Webster i Edward Dawkins. Zawodnicy z Nowej Zelandii w finale pokonali Holendrów.

Mistrzyniami świata w sprincie drużynowym zostały Daria Szmelewa i Anastazja Wojnowa. W finale Rosjanki wygrały z Kaarle McCulloch i Stephanie Morton z Australii. Brązowy medal zdobyły Niemki Miriam Welte i Kristina Vogel.

Rekord kraju nie dał reprezentantom Polski awansu do 1. rundy wyścigu drużynowego na 4 kilometry. Szymon Sajnok. Alan Banaszek, Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński z czasem 4:02.219  zajęli 9. pozycję. W jutrzejszym finale pojadą Australijczycy i Nowozelandczycy. O trzecie miejsce powalczą Włosi i Brytyjczycy.

Kwalifikacje wyścigu drużynowego kobiet na 8. miejscu zakończyły Daria Pikulik, Natalia Rutkowska, Justyna Kaczkowska i Nikol Płosaj. Reprezentantki naszego kraju wykręciły czas 4:28.523. W 1. rundzie Polki pojadą z reprezentantkami Wielkiej Brytanii.

Pierwszą konkurencją medalową był scratch kobiet. Okrążenie nadrobiło 6 zawodniczek, które między sobą rywalizowały o zwycięstwo. Najszybciej finiszowała Włoszka Rachele Barbieri. Srebrny medal zdobyła Brytyjka Elinor Barker, a brązowy Belgijka Jolien D’Hoore. Justyna Kaczkowska zajęła 19. miejsce.

Wyniki sprintu drużynowego mężczyzn:

1. Nowa Zelandia 44.049
2. Holandia 44.382
3. Francja 43.536
4. Polska 43.698

Wyniki sprintu drużynowego kobiet:

1. Rosja 32.520
2. Australia 32.649
3. Niemcy 32.609
4. Chiny 33.309

Scratch kobiet:

1. Rachele Barbieri Włochy
2. Elinor Barker Wielka Brytania
3. Jolien D’Hoore Belgia
4. Sarah Hammer Stany Zjednoczone
5. Kirsten Wild Holandia
6. Jasmin Duehring Kanada
19. Justyna Kaczkowska Polska

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password