Kolarstwo torowe – MŚJ: Kończymy z 3 medalami

Ostatniego dnia mistrzostw świata juniorów Polacy nie zdobyli żadnego medalu. Wcześniej srebro zdobyli Daniel Rochna i Filip Prokopyszyn, a brąz wywalczyli sprinterzy.

Na 8. miejscu madison zakończyły Oliwia Majewska i Wiktoria Polak. Polskie juniorki straciły do najlepszych zespołów okrążenie i zawody zakończyły z dorobkiem -17 punktów. Zdecydowanie wygrały Włoszki Letizia Paternoster i Chiara Consonni. Na podium stanęły również Rosjanki Maria Nowolodskaja i Daria Malkowa oraz Francuzki Marie Le Net i Valentine Fortin.

Kolejne złoto na mistrzostwach świata juniorów zdobyła Mathilde Gros. Reprezentantka Francji w finale keirinu wyprzedziła Holenderkę Steffie van der Peet i Koreankę Hyesu Kim. W finale B jechały Polki Paulina Petri i Nikola Sibiak. Nasze zawodniczki zajęły odpowiednio 10. i 11. miejsce.

Damian Papierski zajął 13. miejsce w jeździe na czas na 1 kilometr. Tym samym polski kolarz nie awansował do finału, w którym wystartowało 8 zawodników. Najlepszy z nich był Rosjanin Paweł Perczuk, który wykręcił czas 1:01.768. Medale zdobyły także Niemiec Carl Hinze (1:02.403) i Nowozelandczyk Jackson Ogle (1:02.756).

Na zakończenie mistrzostw w Montichiari rozegrano madison juniorów. W wyścigu wystartowali Filip Prokopyszyn i Maciej Kwiatkowski, ale nie ukończyli zawodów. Mistrzami świata zostali Mathias Alexander Larsen i Julius Johansen z Danii. Drugie miejsce zajęli Rosjanie Lew Gonow i Gleb Syrista. Na trzecim miejscu uplasowali się Australijczycy Isaac Buckell i Godfrey Slattery.