Kolarstwo torowe – MŚJ: Kończymy z 3 medalami

Ostatniego dnia mistrzostw świata juniorów Polacy nie zdobyli żadnego medalu. Wcześniej srebro zdobyli Daniel Rochna i Filip Prokopyszyn, a brąz wywalczyli sprinterzy.

Na 8. miejscu madison zakończyły Oliwia Majewska i Wiktoria Polak. Polskie juniorki straciły do najlepszych zespołów okrążenie i zawody zakończyły z dorobkiem -17 punktów. Zdecydowanie wygrały Włoszki Letizia Paternoster i Chiara Consonni. Na podium stanęły również Rosjanki Maria Nowolodskaja i Daria Malkowa oraz Francuzki Marie Le Net i Valentine Fortin.

Kolejne złoto na mistrzostwach świata juniorów zdobyła Mathilde Gros. Reprezentantka Francji w finale keirinu wyprzedziła Holenderkę Steffie van der Peet i Koreankę Hyesu Kim. W finale B jechały Polki Paulina Petri i Nikola Sibiak. Nasze zawodniczki zajęły odpowiednio 10. i 11. miejsce.

Damian Papierski zajął 13. miejsce w jeździe na czas na 1 kilometr. Tym samym polski kolarz nie awansował do finału, w którym wystartowało 8 zawodników. Najlepszy z nich był Rosjanin Paweł Perczuk, który wykręcił czas 1:01.768. Medale zdobyły także Niemiec Carl Hinze (1:02.403) i Nowozelandczyk Jackson Ogle (1:02.756).

Na zakończenie mistrzostw w Montichiari rozegrano madison juniorów. W wyścigu wystartowali Filip Prokopyszyn i Maciej Kwiatkowski, ale nie ukończyli zawodów. Mistrzami świata zostali Mathias Alexander Larsen i Julius Johansen z Danii. Drugie miejsce zajęli Rosjanie Lew Gonow i Gleb Syrista. Na trzecim miejscu uplasowali się Australijczycy Isaac Buckell i Godfrey Slattery.

Madison juniorek:

1. Włochy 70 pkt.
2. Rosja 55 pkt.
3. Francja 39 pkt.
4. Holandia 36 pkt.
5. Nowa Zelandia 27 pkt.
6. Australia 8 pkt.
7. Kanada 1 pkt.
8. Polska -17 pkt.

Keirin juniorek:

1. Mathilde Gros (Francja)
2. Steffie van der Peet (Holandia)
3. Hyesu Kim (Korea Południowa)
4. Lauren Bate-Lowe (Wielka Brytania)
5. Ellesse Andrews (Nowa Zelandia)
6. Shaane Hazel Fulton (Nowa Zelandia)

10. Paulina Petri
11. Nikola Sibiak

Wyścig na 1 kilometr na czas:

1. Paweł Perczuk (Rosja)
2. Carl Hinze (Niemcy)
3. Jackson Ogle (Nowa Zelandia)
4. Jakub Stasny (Czechy)
5. Davide Boscaro (Włochy)
6. Vasileios Dimitropoulos (Grecja)

13. Damian Papierski

Madison juniorów:

1. Dania 43 pkt.
2. Rosja 25 pkt.
3. Australia 23 pkt.
4. Niemcy 19 pkt.
5. Belgia 14 pkt.
6. Szwajcaria 12 pkt.
Polska DNF

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password