Kolarstwo torowe – MŚJ: Piątek bez polskiego medalu

Szóste miejsce Filipa Prokopyszyna było najlepszym wynikiem polskich kolarzy torowych 3. dnia mistrzostw świata juniorów we włoskim Montichiari. W omnium ósma była Marta Jaskulska.

W pierwszym finale dnia Filip Prokopyszyn zajął 6. miejsce w wyścigu punktowym. Dzień wcześniej Prokopyszyn zdobył srebrny medal w scratchu. Wygrał Ukrainiec Oleg Kanaka. Srebrny medal wywalczył Rosjanin Iwan Gerasimow, a brązowy medal Irlandczyk Jb Murphy.

Nieco słabiej w omnium zaprezentowała się Marta Jaskulska. Reprezentantka Polski zaczęła wielobój od 9. miejsca w scratchu. Potem Jaskulska zajęła dobre 4. miejsce w wyścigu tempowym, a w wyścigu eliminacyjnym była 9. W wyścigu punktowym Marta Jaskulska zdobyła tylko 6 punktów, przez co nie mogła liczyć się w walce o medale. W omnium kontrolowanym przez wyśmienitą Włoszkę Letizię Paternoster, Polka zajęła 8. pozycję.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie medale zdobyli Johan Price-Pejtersen, Xeno Young i Lew Gonow. Polak Mateusz Kostański zajął 24. miejsce.

Z roli faworytki świetnie wywiązała się Mathilde Gros. Francuzka w finale pokonała Brytyjkę Lauren Bate-Lowe. Brązowy medal zdobyła Niemka Lea Sophie Friedrich. W 1/8 finału odpadły Paulina Petri i Nikola Sibiak.