Kolarstwo torowe – MŚJ: Rochna i Jaskulska blisko medali

Czwartego dnia mistrzostw świata juniorów w Montichiari reprezentacja Polski miały 2 poważne szanse medalowe. Niestety, Daniel Rochna w sprincie i Marta Jaskulska w wyścigu punktowym zajęli 4. miejsca.

Rywalizację w sprincie Daniel Rochna rozpoczął od 5. pozycji w kwalifikacjach. W 1/8 finału Polak pokonał Japończyka Shinji Nakano. W ćwierćfinale Rochna pokonał 2:0 Greka Spyridona Devarisa. W pojedynku o awans do finału reprezentant Polski przegrał 0:2 z późniejszym złotym medalistą Francuzem Rayanem Helalem. W drugim półfinale Rosjanin Dmitrij Nesterow pokonał Australijczyka Jamesa Bristera. To właśnie Australijczyk był rywalem Daniela Rochny w walce o brąz. Polak wygrał 1. wyścig, ale niestety w 2. i 3. wyścigu lepszy okazał się Brister.

Blisko medalu w wyścigu punktowym była Marta Jaskulska. Reprezentantka Polski znalazła się w decydującej akcji 6 zawodniczek, które nadrobiły okrążenie. Polka była aktywna także na lotnych premiach. Niestety, w końcowej fazie zawodów Jaskulska zaliczyła upadek i straciła szanse na medale. Mimo to Polka zajęła wysokie 4. miejsce. Jaskulska, która zdobyła 27 punktów przegrała o 2 punkty z Marią Nowolodskają i Chiarą Consonni. Wygrała z dorobkiem 41 punktów Maggie Coles-Lyster z Kanady.

Na 11. miejscu w wyścigu indywidualnym na dochodzenie uplasowała się Wiktoria Polak. Czas 2:27.611 nie dał Polce szans na walkę o medale. W finale Nowozelandka Ellesse Andrews pokonała Włoszkę Letizię Paternoster.

W wyścigu na czas na 500 metrów swoje duże umiejętności sprinterskie potwierdziła Mathilde Gros. Francuzka zwyciężyła z czasem 33.937. Drugie miejsce zajęła Lea Sophie Friedrich. Niemka uzyskała czas 34.301. Na 3. miejscu z wynikiem 34.625 sklasyfikowana została Rosjanka Jana Tyszenko. Polki nie startowały w tej konkurencji.

Bez reprezentantów Polski odbyły się także zmagania w omnium. Całą klasyfikację omnium wygrał Duńczyk Julius Johansen, który świetnie zaprezentował się w scratchu, wyścigu tempowym i eliminacyjnym. Reprezentant Danii słabo pojechał w wyścigu punktowym, ale obronił się przed Stephenem Cuffem i Uladzislawem Tsimoszykiem.

Sprint juniorów:

1. Rayan Helal (Francja)
2. Dmitrij Nesterow (Rosja)

3. James Brister (Australia)
4. Daniel Rochna

Wyścig punktowy juniorek:

1. Maggie Coles-Lyster (Kanada) 41 pkt.
2. Maria Nowolodskaja (Rosja) 39 pkt.
3. Chiara Consonni (Włochy) 39 pkt.
4. Marta Jaskulska 37 pkt.
5. Maria Martins (Portugalia) 27 pkt.
6. Marit Raaijmakers (Holandia) 25 pkt.

Wyścig indywidualny na dochodzenie juniorek:

1. Ellesse Andrews (Nowa Zelandia)
2. Letizia Paternoster (Włochy)
3. Elena Pirrone (Włochy)
4. Nicole Shields (Nowa Zelandia)

11. Wiktoria Polak

Wyścig na 500 metrów juniorek:

1. Mathilde Gros (Francja)
2. Lea Sophie Friedrich (Niemcy)
3. Jana Tyszenko (Rosja)

Omnium juniorów:

1. Julius Johansen (Dania) 117 pkt.
2. Stephen Cuff (Australia) 109 pkt.
3. Uladzislau Tsimoszyk (Białoruś) 96 pkt.
4. Alex Vogel (Szwajcaria) 94 pkt.
5. Corbin Strong (Nowa Zelandia) 94 pkt.
6. Xeno Young (Irlandia) 91 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password