Kolarstwo torowe – MŚJ: Rochna i Jaskulska blisko medali

Czwartego dnia mistrzostw świata juniorów w Montichiari reprezentacja Polski miały 2 poważne szanse medalowe. Niestety, Daniel Rochna w sprincie i Marta Jaskulska w wyścigu punktowym zajęli 4. miejsca.

Rywalizację w sprincie Daniel Rochna rozpoczął od 5. pozycji w kwalifikacjach. W 1/8 finału Polak pokonał Japończyka Shinji Nakano. W ćwierćfinale Rochna pokonał 2:0 Greka Spyridona Devarisa. W pojedynku o awans do finału reprezentant Polski przegrał 0:2 z późniejszym złotym medalistą Francuzem Rayanem Helalem. W drugim półfinale Rosjanin Dmitrij Nesterow pokonał Australijczyka Jamesa Bristera. To właśnie Australijczyk był rywalem Daniela Rochny w walce o brąz. Polak wygrał 1. wyścig, ale niestety w 2. i 3. wyścigu lepszy okazał się Brister.

Blisko medalu w wyścigu punktowym była Marta Jaskulska. Reprezentantka Polski znalazła się w decydującej akcji 6 zawodniczek, które nadrobiły okrążenie. Polka była aktywna także na lotnych premiach. Niestety, w końcowej fazie zawodów Jaskulska zaliczyła upadek i straciła szanse na medale. Mimo to Polka zajęła wysokie 4. miejsce. Jaskulska, która zdobyła 27 punktów przegrała o 2 punkty z Marią Nowolodskają i Chiarą Consonni. Wygrała z dorobkiem 41 punktów Maggie Coles-Lyster z Kanady.

Na 11. miejscu w wyścigu indywidualnym na dochodzenie uplasowała się Wiktoria Polak. Czas 2:27.611 nie dał Polce szans na walkę o medale. W finale Nowozelandka Ellesse Andrews pokonała Włoszkę Letizię Paternoster.

W wyścigu na czas na 500 metrów swoje duże umiejętności sprinterskie potwierdziła Mathilde Gros. Francuzka zwyciężyła z czasem 33.937. Drugie miejsce zajęła Lea Sophie Friedrich. Niemka uzyskała czas 34.301. Na 3. miejscu z wynikiem 34.625 sklasyfikowana została Rosjanka Jana Tyszenko. Polki nie startowały w tej konkurencji.

Bez reprezentantów Polski odbyły się także zmagania w omnium. Całą klasyfikację omnium wygrał Duńczyk Julius Johansen, który świetnie zaprezentował się w scratchu, wyścigu tempowym i eliminacyjnym. Reprezentant Danii słabo pojechał w wyścigu punktowym, ale obronił się przed Stephenem Cuffem i Uladzislawem Tsimoszykiem.