Kolarstwo torowe – MŚJ: Srebrny dzień Polaków

Filip Prokopyszyn w scratchu i Daniel Rochna w keirinie zdobyli srebrne medale 2. dnia mistrzostw świata juniorów w Montichiari. Dzień wcześniej brąz wywalczyli sprinterzy.

Jako pierwszy swój medal wywalczył Filip Prokopyszyn. Reprezentant Polski świetnie zaprezentował się w scratchu, w którym finiszował na 2. miejscu. Złoty medal zdobył główny faworyt Czech Daniel Babor, a podium uzupełnił Ivan Ruiz z Argentyny.

W finale keirinu pojechali Daniel Rochna i Cezary Łączkowski. Podobnie jak na mistrzostwach Europy Rochna wywalczył srebrny medal. Niestety, osiągnięcia z mistrzostw Starego Kontynentu nie powtórzył Łączkowski. Brązowy medalista ME w Anadii na mistrzostwach globu zaliczył upadek. Zwyciężył mistrz Europy Paweł Perczuk z Rosji.

Kolejny złoty medal na mistrzostwach Rosjanie zdobyli w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Lew Gonow, Gleb Syritsa, Iwan Smirnow i Dmitrij Mukhomediarow w finale zdecydowanie pokonali Duńczyków. W wyścigu o brąz Nowozelandczycy pokonali Francuzów. Polacy odpadli w 1. rundzie.

Również na 1. rundzie zmagania zakończyły nasze juniorki. Klaudia Bielawska, Oliwia Majewska, Aleksandra Trzebińska i Marta Jaskulska zostały pokonane przez reprezentantki Rosji. Złoty medal zdobyły Włoszki. Na podium stanęły także Nowozelandki i Francuzki.

W 1/8 finału sprintu indywidualnego odpadły Paulina Petri i Nikola Sibiak.

Scratch juniorów:

1. Daniel Babor (Czechy)
2. Filip Prokopyszyn
3. Ivan Ruiz (Argentyna)

Keirin juniorów:

1. Paweł Perczuk (Rosja)
2. Daniel Rochna
3. James Brister (Australia)
4. Tom Derache (Francja)
DNF Carl Hinze (Niemcy)
DNF Cezary Łączkowski

Wyścig drużynowy na dochodzenie juniorów:

1. Rosja
2. Dania
3. Nowa Zelandia

Wyścig drużynowy na dochodzenie juniorek:

1. Włochy
2. Nowa Zelandia
3. Francja

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password