Kolarstwo torowe – PŚ: Daniel Staniszewski piąty w omnium

W kanadyjskim Miltonie zakończyła się trzecia runda Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Ostatniego dnia zawodów najlepiej z Polaków zaprezentował się Daniel Staniszewski, który zakończył omnium na 5. miejscu.

Rywalizację w omnium Staniszewski rozpoczął od 8. miejsca w scratchu. Potem był on piąty w wyścigu tempowym i siódmy w wyścigu eliminacyjnym. W finałowym wyścigu punktowym reprezentant Polski zdobył 14 punktów. Daniel Staniszewski zakończył omnium z dorobkiem 100 punktów, co pozwoliło mu uplasować się na dobrym 5. miejscu. Triumfował lider Pucharu Świata Niklas Larsen. Duńczyk zgromadził 132 punkty, w tym 20 punktów za nadrobione okrążenie w wyścigu punktowym. Na podium stanęli również Brytyjczyk Oliver Wood i Szwajcar Claudio Imhof.

Kolejny udany start w sprincie ma za sobą Mateusz Rudyk. Reprezentant Polski pewnie przebrnął przez kwalifikacje i w 1/16 finału pokonał Hiszpana Jose Moreno Sancheza. W 1/8 finału Polak okazał się lepszy od utytułowanego Niemca Maximilana Levy’ego. W ćwierćfinale Rudyka 2:0 pokonał Holender Jeffrey Hoogland. Holenderski sprinter wygrał całe zawody, pokonując w finale Ethana Mitchella. Drugi z Polaków Patryk Rajkowski w 1/16 przegrał z Nowozelandczykiem Samem Websterem.

Z zaledwie jednym punktem na swoim koncie madison zakończyły Wiktoria i Daria Pikulik. Polski duet zajął w Kanadzie 8. miejsce. Wygrały Katie Archibald i Eleanor Dickinson z wynikiem 29 punktów. Brytyjki pokonały o 5 punktów Francuzki Coralie Demay i Laurie Berthon.

Keirin kobiet po raz trzeci w tym sezonie Pucharu Świata należał do Kristiny Vogel. Niemiecka mistrzyni w finale pokonała Brytyjkę Katy Marchant i Holenderkę Shanne Braspennincx. Polka Julita Jagodzińska odpadła w pierwszej rundzie zmagań.

Vogel do swojej kolekcji dołożyła także zwycięstwo w sprincie drużynowym. Niemka triumfowała w parze z Miriam Welte. Na podium stanęły również Holenderki Van de Houw/Van Riessen i Koreanki Kim/Lee. Julita Jagodzińska i Urszula Łoś odpadły w eliminacjach.

Nowozelandczycy pokonali Kanadyjczyków w finale zawodach drużynowych. W rywalizacji o trzecie miejsce Szwajcarzy wygrali z Amerykanami. Polacy nie startowali.

Omnium mężczyzn:

1. Niklas Larsen (Dania) 132 pkt.
2. Oliver Wood (Wielka Brytania) 120 pkt.
3. Claudio Imhof (Szwajcaria) 112 pkt.
4. Campbell Stewart (Nowa Zelandia) 109 pkt.
5. Daniel Staniszewski 100 pkt.
6. Christos Volikakis (Grecja) 95 pkt.

Sprint mężczyzn:

1. Jeffrey Hoogland (Holandia)
2. Ethan Mitchell (Nowa Zelandia)

3. Jack Carlin (Wielka Brytania)
4. Hugo Barrette (Kanada)

6. Mateusz Rudyk

19. Patryk Rajkowski

Madison kobiet:

1. Wielka Brytania 29 pkt.
2. Francja 24 pkt.
3. Nowa Zelandia 15 pkt.
4. Kanada 12 pkt.
5. Japonia 10 pkt.
6. Stany Zjednoczone 7 pkt.
7. Meksyk 1 pkt.
8. Polska 1 pkt.

Keirin kobiet:

1. Kristina Vogel (Niemcy)
2. Katy Marchant (Wielka Brytania)
3. Shanne Braspennincx (Holandia)
4. Natasha Hansen (Nowa Zelandia)
5. Luz Daniela Gaxiola (Meksyk)
6. Sara Kankowska (Czechy)

13. Julita Jagodzińska

Sprint drużynowy kobiet:

1. Niemcy
2. Holandia

3. Korea Południowa
4. Wielka Brytania

10. Polska

Wyścig drużynowy mężczyzn:

1. Nowa Zelandia
2. Kanada

3. Szwajcaria
4. Stany Zjednoczone

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password