Kolarstwo torowe – PŚ: Daniel Staniszewski piąty w omnium

W kanadyjskim Miltonie zakończyła się trzecia runda Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Ostatniego dnia zawodów najlepiej z Polaków zaprezentował się Daniel Staniszewski, który zakończył omnium na 5. miejscu.

Rywalizację w omnium Staniszewski rozpoczął od 8. miejsca w scratchu. Potem był on piąty w wyścigu tempowym i siódmy w wyścigu eliminacyjnym. W finałowym wyścigu punktowym reprezentant Polski zdobył 14 punktów. Daniel Staniszewski zakończył omnium z dorobkiem 100 punktów, co pozwoliło mu uplasować się na dobrym 5. miejscu. Triumfował lider Pucharu Świata Niklas Larsen. Duńczyk zgromadził 132 punkty, w tym 20 punktów za nadrobione okrążenie w wyścigu punktowym. Na podium stanęli również Brytyjczyk Oliver Wood i Szwajcar Claudio Imhof.

Kolejny udany start w sprincie ma za sobą Mateusz Rudyk. Reprezentant Polski pewnie przebrnął przez kwalifikacje i w 1/16 finału pokonał Hiszpana Jose Moreno Sancheza. W 1/8 finału Polak okazał się lepszy od utytułowanego Niemca Maximilana Levy’ego. W ćwierćfinale Rudyka 2:0 pokonał Holender Jeffrey Hoogland. Holenderski sprinter wygrał całe zawody, pokonując w finale Ethana Mitchella. Drugi z Polaków Patryk Rajkowski w 1/16 przegrał z Nowozelandczykiem Samem Websterem.

Z zaledwie jednym punktem na swoim koncie madison zakończyły Wiktoria i Daria Pikulik. Polski duet zajął w Kanadzie 8. miejsce. Wygrały Katie Archibald i Eleanor Dickinson z wynikiem 29 punktów. Brytyjki pokonały o 5 punktów Francuzki Coralie Demay i Laurie Berthon.

Keirin kobiet po raz trzeci w tym sezonie Pucharu Świata należał do Kristiny Vogel. Niemiecka mistrzyni w finale pokonała Brytyjkę Katy Marchant i Holenderkę Shanne Braspennincx. Polka Julita Jagodzińska odpadła w pierwszej rundzie zmagań.

Vogel do swojej kolekcji dołożyła także zwycięstwo w sprincie drużynowym. Niemka triumfowała w parze z Miriam Welte. Na podium stanęły również Holenderki Van de Houw/Van Riessen i Koreanki Kim/Lee. Julita Jagodzińska i Urszula Łoś odpadły w eliminacjach.

Nowozelandczycy pokonali Kanadyjczyków w finale zawodach drużynowych. W rywalizacji o trzecie miejsce Szwajcarzy wygrali z Amerykanami. Polacy nie startowali.