Kolarstwo torowe – PŚ: Dobre występy drużyn sprinterskich

Przed kolarzami kolejna runda Pucharu świata w kolarstwie torowy. Tym razem zmagania odbywają się w Mińsku. Na starcie jest również liczna reprezentacja Polski. W piątek zostały rozegrane głównie wyścigi eliminacyjne, a także finały wyścigów punktowych kobiet i mężczyzn.

Pierwszą konkurencją dzisiejszego dnia były wyścigi drużynowe na dochodzenie kobiet i mężczyzn. Polki, które jechały w składzie Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Nikol Płosaj i Wiktoria Polak, nie spisały się najlepiej. Z czasem 4:40.971 zajęły dziewiąte, czyli ostatnie miejsce. Do zwyciężczyń eliminacji Amerykanek straciły ponad 23 sekundy. Na drugim miejscu uplasowały się Włoszki, a na trzecim Kanadyjki. Polki pożegnały się już z rywalizacją.

Lepiej zaprezentowali się nasi panowie. Bartosz Rudyk, Szymon Sajnok, Dawid Czubak i Alan Banaszek uzyskali czas 4:03.178, który dał im siódme miejsce. Oznacza to,że w niedzielę wystartują w pierwszej rundzie, gdzie ich rywalami będą Białorusini. Najlepszy w eliminacjach okazał się Team KGF, który wyprzedził Team Lokosphinx i reprezentantów Rosji. Przypominamy, że w PŚ mogą startować grupy zawodowe.

Najwięcej radości przyniosły nam dziś drużyny sprinterskie. Drużyna mężczyzn w składzie Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Kamil Kuczyński zaliczyli udany występ i uplasowali się na trzeciej pozycji. W kolejnej rundzie Polacy wystąpią w biegu z Niemcami. W eliminacjach triumfował Beat Cycling Club przed reprezentacją Francji.

Do dalszej fazy zmagań awansowały również Marlena Karwacka i Urszula Łoś. Polski w swoim biegu uzyskały czas 34.374 i zajęły piąte miejsce. Polki notują coraz lepsze wyniki. Do najlepszych dziś Niemek wciąż im jednak daleko. Straciły do nich 1.125. Ale już do drugich Koreanek tracą dużo mniej. Trzecie miejsce zajęły Chinki.

W wyścigu punktowym mężczyzn zobaczyliśmy naszego mistrza Europy Alana Banaszka. Polak dzielnie walczył do końca. Był drugi na ostatnim finiszu. Jednak rywale byli mocniejsi i nadrabiali okrążenia. Polak też próbował, ale nie udało się i ostatecznie zakończył zmagania na ósmym miejscu. Najlepszy był dziś Holender Jan Willem van Schip, który nadrobił dwa okrążenia, a także dominował na finiszach. Również dwa okrążenia nadrobił King Lok Cheung z Hongkongu, ale przegrał z Holendrem. Podium uzupełnił Ivo Oliveira z Portugalii.

Wyścig punktowy pań był jedynym, w którym nie oglądaliśmy reprezentantów Polski. Padł on łupem, także reprezentantki Holandii Kirsten Wild. Na drugim miejscu uplasowała się Maria Giulia Confalonieri (Włochy), a na trzecim Anita Yvonne Stenberg (Norwegia).

Wyniki:

Sprint drużynowy kobiet (eliminacje)
1. Niemcy
2. Korea Płd.
3. Chiny
4. Litwa
5. Polska

Sprint drużynowy mężczyzn (eliminacje)
1. Beat Cycling Club
2. Francja
3. Polska
4. Rosja
5. Minsk Cycling Club

Wyścig drużynowy kobiet (eliminacje)
1. USA
2. Włochy
3. Kanada
4. Korea Płd.
5. Rosja
9. Polska

Wyścig drużynowy mężczyzn (eliminacje)
1. Team KGF
2. Lokosphinx
3. Rosja
4. Szwajcaria
5. Francja
7. Polska

Wyścig punktowy kobiet
1. Kirsten Wild (Holandia)
2. Maria Giulia Confalonieri (Włochy)
3. Anita Yvonne Stenberg (Norwegia)
4. Sofia Arreola Navarro (Meksyk)
5. Verena Eberhardt (Austria)

Wyścig punktowy mężczyzn
1. Jan Willem van Schip (Holandia)
2. King Lok Cheung (Hongkong)
3. Ivo Oliveira (Portugalia)
4. Raman Ramanau
5. Hardzei Tsishchanka (Białoruś)
8. Alan Banaszek (Polska)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password