Kolarstwo torowe – PŚ: Drużyna sprinterów na podium

Drugi dzień zmagań w Pucharze Świata w Mińsku był dla nas szczęśliwy. Najwięcej radości sprawiła nam drużyna sprinterów, która zdobyła srebrny medal. Z dobrej strony pokazali się także pozostali reprezentanci.

Polacy awansowali do finału, w którym mierzyli się z Beat Cycling Club. Polska drużyna jechała w składzie: Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel i Kamil Kuczyński. Niestety niewiele ulegli drużynie zawodowej. Trzecie miejsce zajęli Francuzi, którzy pokonali Rosjan.

Bardzo dobrze w keirinie spisał się Krzysztof Maksel. Polak awansował do finału, w którym zajął szóste miejsce. Zawody wygrał Matthijs Buchli (Beat Cycling Club) przed Stefanem Ritterem (Kanada) i Lewisem Oliwą (Walia).

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie zwyciężył Charlie Tanfield (Team KGF) z czasem 4:12.253. W finale pokonał Ivo Oliveirę (Portugalia). Uzyskał on czas 4:19.718. Podium uzupełnił Alexander Evtushenko (Lokosphinx). Pokonał w wyścigu o brązowy medal Justina Wolfa (Niemcy). Polskę w tej konkurencji reprezentował Bartosz Rudyk i zajął 12. miejsce (4:33.115).

W wyścigu madison mężczyzn triumfowali reprezentanci Hongkongu Chun Wing Leung i King Lok Cheung. Drugie miejsce zajęli Holendrzy Roy Pieters i Wim Stroetinga. Na trzeciej pozycji znaleźli się Portugalczycy Rui i Ivo Oliveira. Polacy Alan Banaszek i Adrian Tekliński uplasowali się na ósmej lokacie.

Pod nieobecność Kristiny Vogel w sprincie zwyciężyła jej rodaczka Pauline Sophie Grabosch. W finale pokonała Simonę Krupeckaite (Litwa). Walkę o brąz wygrała Nicky Degrendele (Belgia), która pokonała Laurinne Van Riessen. Urszula Łoś zajęła 16. miejsce, a Marlena Karwacka 20.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet triumfowały Amerykanki (4:15.673). Drugie miejsce zajęły Włoszki (4:23.921). Na trzecim miejscu uplasowały się Kanadyjki, które skorzystały na tym, że do mety nie dojechały Francuzki. Polki zajęły w tej konkurencji 9. miejsce.

W omnium kobiet reprezentowała nas Justyna Kaczkowska. Polka uplasowała się na 12. pozycji. Najlepsza okazała się Kirsten Wild (Holandia). Walke z nią próbowała nawiązać druga dziś Elinor Baker (Wielka Brytania). Trzecie miejsce wywalczyła Jennifer Valente (USA).

Jedyną konkurencja, w której nie oglądaliśmy reprezentantów Polski był scratch kobiet. Ta konkurencja padła łupem Szwajcarki Aline Seitz. Druga kreskę przekroczyła Elinor Baker (Wielka Brytania), na trzecim miejscu finiszowała Amy Pieters z Holandii.

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password