Kolarstwo torowe – PŚ: Kuczyński znów na podium!

Kamil Kuczyński znów oczarował! Po wywalczeniu zwycięstwa w ubiegłotygodniowej rywalizacji w Glasgow, tym razem zajął drugie miejsce w sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym, które odbywają się w Apeldoorn. Tym samym reprezentant Polski utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej tej konkurencji.

Pierwszym zawodnikiem, który pokonał Kuczyńskiego w tym sezonie Pucharu Świata został Andrij Winokurow. Ukrainiec wygrał finałowe starcie z naszym kolarzem w dwóch wyścigach. Wcześniej Polak był czwarty w eliminacjach, a następnie w drodze po srebro uporał się z Sandorem Szalontay’em z Węgier, Lewisem Olivą z Walii oraz Jeffrey’em Hooglandem z Holandii. Na siedemnastej pozycji sklasyfikowany został Mateusz Rudyk. Drugi z naszych reprezentantów bardzo dobrze poradził sobie w pierwszej fazie rywalizacji (szósta lokata w eliminacjach), ale w 1/16 finału lepszy od niego okazał się Eric Engler z Niemiec.

Tuż za podium jazdy drużynowej na dochodzenie znaleźli się natomiast Szymon Sajnok, Alan Banaszek, Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński. Polacy w walce o brązowy medal ulegli lepiej dysponowanym Francuzom, uzyskując czas 4:05.443. Trójkolorowi metę przekroczyli niespełna trzy sekundy wcześniej. Pierwszą lokatę zajęli Kanadyjczycy, którzy wyprzedzili prowadzących przez większość finałowego wyścigu Belgów.

Dzielnie o miejsce w czołówce walczył też w wyścigu punktowym Wojciech Pszczolarski. Nasz reprezentant bardzo udanie rozpoczął zmagania, zajmując drugie miejsce na pierwszym lotnym finiszu. Kolejne pięć oczek dołożył sześćdziesiąt okrążeń później i długo utrzymywał się w czołówce. Ostatecznie został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Zwyciężył Mark Downey z Irlandii, który był najszybszy na podwójnie punktowanym finiszu kończącym wyścig.

Bez Polek przebiegała dziś na holenderskim welodromie rywalizacja kobiet. W keirinie – pod nieobecność triumfatorki z Glasgow, Litwinki Simone Krupeckaite – najszybsza okazała się mistrzyni Europy Ljubow Basowa. Ukrainka na mecie finałowego starcia finiszowała przed Nicky Degrendele z Belgii oraz Lee Wai Sze z Hongkongu i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Z kolei Lee Wai Sze na podium stanęła również podczas pierwszych w tegorocznym cyklu zmagań w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 500 metrów. Azjatycka kolarka dwa okrążenia pokonała w czasie 34.094 i tylko minimalnie uległa osiemnastoletniej Pauline Grabosch z Niemiec. Wicemistrzyni Starego Kontynentu w tej konkurencji jako jedyna złamała barierę trzydziestu czterech sekund (33.974).

Sprint mężczyzn:
1. Andrij Winokurow (Ukraina)
2. Kamil Kuczyński (Polska)
3. Sebastien Vigier (Francja)
4. Jeffrey Hoogland (Holandia)
…17. Mateusz Rudyk (Polska)

Jazda drużynowa na dochodzenie mężczyzn:
1. Kanada   4:02.144
2. Belgia   4:06.216

3. Francja   4:02.732
4. Polska   4:05.443

Wyścig punktowy mężczyzn:
1. Mark Downey (Irlandia)   18 pkt
2. Morgan Kneisky (Francja)   14 pkt
3. Sułtanmurat Miralijew (Kazachstan)   14 pkt
4. Witalij Hryniw (Ukraina)   13 pkt
…9. Wojciech Pszczolarski (Polska)   8 pkt

Keirin kobiet:
1. Ljubow Basowa (Ukraina)
2. Nicky Degrendele (Belgia)
3. Lee Wai Sze (Hongkong)
4. Katy Marchant (Wielka Brytania)
5. Liu Lili (Chiny)
6. Shanne Braspennincx (Holandia)

Jazda indywidualna na czas (500 m) kobiet:
1. Pauline Grabosch (Niemcy)   33.974
2. Lee Wai Sze (Hongkong)   34.094
3. Tania Calvo Barbero (Hiszpania)   34.256
4. Kyra Lamberink (Holandia)   34.681

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password