Kolarstwo torowe – PŚ: Słaby dzień Polaków

W drugim dniu zawodów Pucharu Świata w kanadyjskim Miltonie zobaczyliśmy w akcji kilkoro naszych reprezentantów. Jednak nikt nie zakręcił się w okolicach podium.

Najbardziej liczyliśmy na brązowych medalistów mistrzostw Europy w madisonie. To nie był jednak dzień Wojciecha Pszczolarskiego i Daniela Staniszewskiego. Z dorobkiem dwóch punktów zajęli oni siódme miejsce. Zawody wygrali Belgowie (32 punkty), na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Nowej Zelandii (26 punktów), a na trzecim Brytyjczycy (25 punktów).

Całkiem dobrze w sprincie kobiet zaprezentowała się Julita Jagodzińska. Dotarła ona do 1/8 finału, gdzie musiała uznać wyższość Hyejin Lee z Korei Płd. Polka w eliminacjach zajęła 21. miejsce, tuż za drugą Polką Urszulą Łoś. W 1/16 finału Jagodzińska wygrała z Emmą Cumming (Nowa Zelandia), Łoś przegrała z Tania Barbero Calvo (Hiszpania). Najlepsza okazała się Niemka Kristina Vogel.

Startu do udanych nie zaliczy Patryk Rajkowski, startujący w keirinie. Zakończył on swój udział na repasażach. Na najwyższym stopniu podium stanął Harrie Lavreysen (Holandia), drugi był Lewis Oliva (Walia), a trzeci Joachim Eilers (Niemcy).

W konkurencji omnium kobiet ostatnie 15. miejsce zajęła młoda Wiktoria Pikulik. W każdej konkurencji plasowała się z tyłu stawki. Pierwsze miejsce zajęła Japonka Yumi Kajichara, drugie Allison Beveridge z Kanady, a trzecie Eleanor Dickinson (Wielka Brytania).

W pozostałych konkurencjach, czyli w wyścigu na dochodzenie kobiet triumfowały Kanadyjki, a w sprincie drużynowym mężczyzn Reprezentanci Nowej Zelandii.