Kolarstwo torowe – PŚ: Szymon Sajnok drugi w omnium

W Mińsku odbyła się ostatnia runda Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Ostatniego dnia zawodów fantastycznie spisał się Szymon Sajnok, który zajął 2. miejsce w omnium. To drugi po brązowym medalu sprinterów medal polskich kolarzy w Białorusi. Blisko podium był Mateusz Rudyk, który wygrał klasyfikację generalną.

W pierwszej konkurencji omnium Sajnok na finiszu przegrał jedynie z Janem Willemem van Schipem. Oznaczało to, że reprezentant Polski będzie walczyć o miejsce na podium. W wyścigu tempowym Szymon Sajnok również był drugi i również przegrał z van Schipem. Sajnok odrobił straty do Holendra w wyścigu eliminacyjnym, który wygrał. Van Schip był trzeci i przed ostatnią konkurencją obaj zawodnicy mieli po 116 punktów. O wszystkim zdecydował wyścig punktowy, w którym Jan Willem van Schip uzyskał 5 punktów więcej niż Sajnok. Drugie miejsce w dzisiejszych zawodach pozwoliło Szymonowi Sajnokowi na zajęcie 5. miejsca w klasyfikacji generalnej, chociaż startował on tylko w 2 zawodach.

Po raz kolejny w sprincie fantastycznie zaprezentował się Mateusz Rudyk. Polski sprinter był bardzo blisko zajęcia miejsca na podium. W walce o brąz Polak przegrał 0:2 z Theo Bosem. Rudyk wygrał w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dzisiaj zwyciężył Mathijs Buchli, który w finale pokonał 2:0 Vasiljusa Lendela. Damian Zieliński odpadł w 1/8 finału.

Adrian Tekliński uplasował się na 8. miejscu w scratchu. W walce o zwycięstwo liczyły się trzej zawodnicy, którzy nadrobili okrążenie. Wygrał Yauheni Karaliok przed Ivo Oliveirą i Witalijem Hryniewem.

Marlena Karwacka i Urszula Łoś odpadając w pierwszej rundzie sprintu drużynowego, zajęły 5. miejsce. To bardzo dobry wynik naszych sprinterek. W finale Niemki Pauline Grabosch i Emma Hinze pokonały Litwinki Migle Marozaite i Simonę Krupeckaite.

Charlie Tanfield z grupy zawodowej KGF wygrał wyścig indywidualny na dochodzenie. Na podium stanęli także Portugalczyk Ivo Oliveira i Aleksander Ewtuszenko z grupy Lokomotiv. Bartosz Rudyk odpadł w kwalifikacjach.

Niestety, słabo w madisonie zaprezentowały się Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj. Polski duet stracił 2 okrążenia i zajął 14. pozycję. Wygrały Włoszki Letizia Paternoster i Maria Giulia Confalonieri. Reprezentantki Italii o 3 punkty pokonały Holenderki i o 4 punkty Rosjanki.

Pod nieobecność Kristiny Vogel keirin wygrała Nicky Degrendele. W pierwszej trójce znalazły się również Hyejin Lee oraz Ljubow Basowa. Urszula Łoś zajęła 15. miejsce.

Omnium mężczyzn:

1. Jan Willem van Schip (Holandia) 134
2. Szymon Sajnok 129
3. Mamyr Stash (Lokomotiv) 110
4. Tristan Marguet (Szwajcaria) 106
5. Daniel Holloway (Stany Zjednoczone) 102
6. Felix English (Irlandia) 99

Sprint mężczyzn:

1. Mathijs Buchli (Beat Cycling Team)
2. Vasiljus Lendel (Litwa)
3. Theo Bos (Beat Cycling Team)
4. Mateusz Rudyk

15. Damian Zieliński

Scratch mężczyzn:

1. Yauheni Karaliok (Białoruś)
2. Ivo Oliveira (Portugalia)
3. Witalij Hryniw (Ukraina)
4. Adrien Garel (Francja)
5. Roy Eefting (Holandia)
6. Tristan Marguet (Szwajcaria)
7. Adrian Tekliński

Sprint drużynowy kobiet:

1. Niemcy
2. Litwa
3. Korea Południowa
4. Chiny
5. Polska
6. Walia

Wyścig indywidualny na dochodzenie mężczyzn:

1. Charles Tanfield (KGF)
2. Ivo Oliveira (Portugalia)
3. Aleksander Ewtuszenko (Lokomotiv)
4. Justin Wolf (Niemcy)

12. Bartosz Rudyk

Madison kobiet:

1. Włochy
2. Holandia
3. Rosja
4. Stany Zjednoczone
5. Szwajcaria
6. Wielka Brytania

14. Polska

Keirin kobiet:

1. Nicky Degrendele (Belgia)
2. Hyejin Lee (Korea Południowa)
3. Ljubow Basowa (Ukraina)
4. Wai Sze Lee (Hongkong)
5. Anastazja Sukarewa (Rosja)
6. Elis Ligtlee (Holandia)

15. Urszula Łoś

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password