Kolarstwo torowe – PŚ: Trzecie miejsce Pszczolarskiego i Staniszewskiego!

Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajęli 3. miejsce w madisonie podczas ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w Manchesterze. To po brązowym medalu mistrzostw Europy kolejny sukces polskiego duetu w tej konkurencji.

Madison to konkurencja torowa, która powraca na igrzyska olimpijskie. Coraz lepiej radzą sobie w niej Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski. Brązowi medaliści mistrzostw Europy również bardzo dobrze zaprezentowali się na zawodach w Manchesterze. Nasi zawodnicy zaatakowali na 57 okrążeń przed metą. Pszczolarski i Staniszewski samotnie nadrobili rundę, wygrywając po drodze 2 lotne finisze. Podczas całego wyścigu Polacy zdobyli 37 punktów. Dało to świetne trzecie miejsce. Wygrali Duńczycy Niklas Larsen i Casper Von Folsach przed Francuzami Benjaminem Thomasem i Morganem Kneisky’im. Obydwa zespoły uzyskały po 64 punktów.

Kolejny dobry start w keirinie zaliczył Patryk Rajkowski. W pierwszej rundzie ósmy zawodnik Pucharu Świata w Pruszkowie przegrał tylko z Matthew Glaetzerem i bezpośrednio wszedł do 2. rundy. W tej fazie rywalizacji Rajkowski przyjechał na metę na 3. miejscu, ale został relegowany na ostatnią pozycję za niebezpieczną jazdę. W finale B Polak zajął 5. miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na 11. pozycji. W finale A Matthijs Buchli z Beat Cycling Team wyprzedził Ukraińca Andrieja Winokurowa i Hiszpana Juana Peraltę.

Kristina Vogel sięgnęła po swoje trzecie zwycięstwo w Manchesterze, czym powtórzyła wynik z Pruszkowa. Do sprintu drużynowego i keirinu Niemka dołożyła dzisiaj triumf w sprincie. W finale Vogel pokonała 2:0 Laurine van Riessen. Julita Jagodzińska i Urszula Łoś odpadły w 1/16 finału.

W Manchesterze Brytyjczycy po raz kolejny pokazali, że są najlepsi w wyścigach drużynowych. Wczoraj złoty medal zdobyli panowie, a dzisiaj triumfowały panie. Elinor Barker, Katie Archibald, Emily Nelson i Neah Evans uzyskały w finale czas 4:16.803, deklasując Włoszki. W walce o brąz Japończycy z dużą przewagą pokonały Niemki. Polki zajęły 11. miejsce.

Wyścig na 1 kilometr na czas był popisem Matthewa Glaetzera. Reprezentant Australii osiągnął najlepsze wyniki kwalifikacji oraz finału. W walce o medale Glaetzer przejechał 1000 metrów ze startu zatrzymanego w czasie 1:00.081. W początkowej fazie wyścigu jechał on wolniej od prowadzącego Erica Englera. Na ostatniej rundzie Glaetzer był szybszy od Englera aż o sekundę. Brązowy medal wywalczył Callum Skinner. Mateusz Lipa uzyskał 18. czas kwalifikacji i nie awansował do finału.