Kolarstwo torowe – PŚ: Trzecie miejsce Pszczolarskiego i Staniszewskiego!

Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajęli 3. miejsce w madisonie podczas ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w Manchesterze. To po brązowym medalu mistrzostw Europy kolejny sukces polskiego duetu w tej konkurencji.

Madison to konkurencja torowa, która powraca na igrzyska olimpijskie. Coraz lepiej radzą sobie w niej Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski. Brązowi medaliści mistrzostw Europy również bardzo dobrze zaprezentowali się na zawodach w Manchesterze. Nasi zawodnicy zaatakowali na 57 okrążeń przed metą. Pszczolarski i Staniszewski samotnie nadrobili rundę, wygrywając po drodze 2 lotne finisze. Podczas całego wyścigu Polacy zdobyli 37 punktów. Dało to świetne trzecie miejsce. Wygrali Duńczycy Niklas Larsen i Casper Von Folsach przed Francuzami Benjaminem Thomasem i Morganem Kneisky’im. Obydwa zespoły uzyskały po 64 punktów.

Kolejny dobry start w keirinie zaliczył Patryk Rajkowski. W pierwszej rundzie ósmy zawodnik Pucharu Świata w Pruszkowie przegrał tylko z Matthew Glaetzerem i bezpośrednio wszedł do 2. rundy. W tej fazie rywalizacji Rajkowski przyjechał na metę na 3. miejscu, ale został relegowany na ostatnią pozycję za niebezpieczną jazdę. W finale B Polak zajął 5. miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na 11. pozycji. W finale A Matthijs Buchli z Beat Cycling Team wyprzedził Ukraińca Andrieja Winokurowa i Hiszpana Juana Peraltę.

Kristina Vogel sięgnęła po swoje trzecie zwycięstwo w Manchesterze, czym powtórzyła wynik z Pruszkowa. Do sprintu drużynowego i keirinu Niemka dołożyła dzisiaj triumf w sprincie. W finale Vogel pokonała 2:0 Laurine van Riessen. Julita Jagodzińska i Urszula Łoś odpadły w 1/16 finału.

W Manchesterze Brytyjczycy po raz kolejny pokazali, że są najlepsi w wyścigach drużynowych. Wczoraj złoty medal zdobyli panowie, a dzisiaj triumfowały panie. Elinor Barker, Katie Archibald, Emily Nelson i Neah Evans uzyskały w finale czas 4:16.803, deklasując Włoszki. W walce o brąz Japończycy z dużą przewagą pokonały Niemki. Polki zajęły 11. miejsce.

Wyścig na 1 kilometr na czas był popisem Matthewa Glaetzera. Reprezentant Australii osiągnął najlepsze wyniki kwalifikacji oraz finału. W walce o medale Glaetzer przejechał 1000 metrów ze startu zatrzymanego w czasie 1:00.081. W początkowej fazie wyścigu jechał on wolniej od prowadzącego Erica Englera. Na ostatniej rundzie Glaetzer był szybszy od Englera aż o sekundę. Brązowy medal wywalczył Callum Skinner. Mateusz Lipa uzyskał 18. czas kwalifikacji i nie awansował do finału.

Madison mężczyzn:

1. Dania 46 pkt.
2. Francja 46 pkt.
3. Polska 37 pkt.
4. Hiszpania 27 pkt.
5. Belgia 24 pkt.
6. Wielka Brytania 12 pkt.

Keirin mężczyzn:

1. Matthijs Buchli (Beat Cycling Team)
2. Andriej Winokurow (Ukraina)
3. Juan Peralta (Hiszpania)
4. Matthew Glaetzer (Australia)
5. Yudai Nitta (Japonia)
6. Joseph Truman (Wielka Brytania)

11. Patryk Rajkowski

Sprint kobiet:

1. Kristina Vogel (Niemcy)
2. Laurine van Riessen (Matrix Cycling Team)
3. Anastazja Wojnowa (Rosja)
4. Shanne Braspennincx (Holandia)

Julita Jagodzińska i Urszula Łoś – 1/16 finału

Wyścig drużynowy kobiet:

1. Wielka Brytania
2. Włochy
3. Japonia
4. Niemcy
5. Chiny
6. Rosja

11. Polska

Jazda na czas na 1 kilometr:

1. Matthew Glaetzer (Australia)
2. Eric Engler (Team Branderburg)
3. Callum Skinner (100& Me)
4. Theo Bos (Beat Cycling Team)
5. David Sojka (Czechy)
6. Sebastien Vigier (Francja)

18. Mateusz Lipa

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password