Kolarstwo torowe – PŚ w Pruszkowie: 1. dzień – LIVE [zapis relacji]

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Nadszedł ten moment! Czas zacząć Puchar Świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie! Pierwszego dnia w sesji wieczornej odbędą się 3 finały, w tym wyścig punktowy z udziałem mistrza Europy Alana Banaszka. W sesji porannej odbędą się kwalifikacje, więc zapraszamy na naszą relację z sesji wieczornej od 17:30.

PROGRAM ZAWODÓW I STARTY POLAKÓW

20:00 – JUSTYNA KACZKOWSKA ZAJĘŁA 3. MIEJSCE! WYGRAŁA NEAH EVANS PRZED MARIĄ AWERINĄ! Tym miłym akcentem kończymy naszą dzisiejszą relację i zapraszamy na kolejne. Jutro ruszamy w samo południe!

19:57 – JUSTYNA KACZKOWSKA NA PODIUM W ZAWODACH NA POLSKIM TORZE! COŚ WSPANIAŁEGO! OBY TAKICH MOMENTÓW JAK NAJWIĘCEJ!

19:56 – W międzyczasie prezentujemy wyniki wyścigu punktowego TUTAJ

19:53 – Szalony jest ten wyścig! Brytyjka Neah Evans również nadrabia rundę! Justyna Kaczkowska musi teraz uważać szczególnie na zawodniczkę z Wysp Brytyjskich. O zwycięstwo powalczą 4 zawodniczki.

19:50 – BRAWO JUSTYNA KACZKOWSKA!!! Reprezentantka Polski również z nadrobionym okrążeniem! Zapowiada się ciekawa z polskiego punktu widzenia rozgrywka o zwycięstwo!

19:47 – Błyskawiczna akcja Litwinki Oliwii Baleisyte i Rosjanki Marii Aweriny oznacza nadrobione okrążenie. Rywalki, aby powalczyć jeszcze z nimi o zwycięstwo w scratchu również muszą zdublować peleton.

19:42 – Ostatnim akcentem dzisiejszej rywalizacji będzie scratch kobiet. Która z pań pierwsza pokona 10 kilometrów, czyli 40 okrążeń wygrywa. Na starcie staną m.in. Justyna Kaczkowska, mistrzyni świata Włoszka Rachele Barbieri, Irlandka Lydia Gurley, Brytyjka Neah Evans, Dunka Amalie Dideriksen, Francuzka Valentin Fortin i Belgijka Jolien D’Hoore.

19:39 – Nikita Panassenko finiszując na mecie na 3. miejscu potwierdza dominację w wyścigu punktowym z dorobkiem 42 punktów. Drugie miejsce dzięki wygranej na ostatnim finiszem zajmuje Christos Volikakis (27 pkt.). Na trzecim miejscu uplasował się Włoch Liam Bertazzo (21 pkt.). Alan Banaszek z dorobkiem 2 punktów zajął 10. miejsce, tak samo jak Katarzyna Pawłowska.

19:35 – Nikita Panassenko wygrywa 10. premię. Nikt już raczej nie może mu odebrać zwycięstwa. Wielki sukces kolarza z Kazachstanu. O drugie miejsce powalczą Liam Bertazzo, Ivo Oliveira i Christos Volikakis. Alan Banaszek nadal 10.

19:32 – Są już oficjalne wyniki wyścigu pań. Katarzyna Pawłowska na 10. miejscu. Pełne wyniki TUTAJ

19:30 – Alan Banaszek nie powiększa swojego dorobku punktowego. Polski kolarz zajmuje 10. miejsce. Bardzo blisko zwycięstwa jest Kazach Panassenko, który może sprawić dużą niespodziankę. Do końca jeszcze ponad 20 okrążeń pruszkowskiego toru.

19:23 – Połowa wyścigu za kolarzami. Nadal dzięki premii za nadrobione okrążenie prowadzi Panassenko. Alan Banaszek nadal ma na swoim koncie 2 punkty. Jednak do mety zostało jeszcze ponad 50 okrążeń.

19:16 – Pierwsze punkty Alana Banaszka. Na czwartym sprincie Polak finiszuje na 3. miejscu. Prowadzi Kazach Nikita Panassenko, który jako jedyny nadrobił okrążenie.

19:13 – Po 3 sprintach prowadzi Grek Christos Volikakis z dorobkiem 10 punktów. Alan Banaszek na razie bez punktów.

19:02 – Przed nami wielkie emocje związane z wyścigiem punktowym mężczyzn! O zwycięstwo powalczy mistrz Europy Alan Banaszek, który jest w wyśmienitej formie. Do faworytów należą również Hiszpan Sebastian Mora, Australijczyk Callum Scotson, Włoch Liam Bertazzo, Belg Lindsay de Vylder i Francuz Louis Pijourlet. Panowie będą się ścigać na dystansie 30 kilometrów, czyli 120 okrążeń. Do zdobycia mnóstwo punktów, gdyż rozegranych zostanie 12 lotnych premii. Trzymamy kciuki za Alana!

19:00 – Znamy rezultaty wyścigu punktowego! Wygrała Lotte Kopecky (25 pkt.), która wyprzedziła Gannę Solovei (23 pkt.) i Coralie Demay (22 pkt.). Katarzyna Pawłowska z dorobkiem 6 punktów zajęła 10. miejsce.

18:51 – Belgijka Lotte Kopecky, Ukrainka Ganna Solovei i Francuzka Coralie Demay nadrobiły okrążenie i błyskawicznie wskoczyło na szczyt tabeli. Bardzo możliwe, że któraś z nich wygra. Tylko która?

18:48 – Do końca 3 lotne premie, w tym ten na linii mety. Katarzyna Pawłowska zdobywa kolejne 2 punkty i zajmuje 4. pozycję. Prowadzi Amerykanka Jennifer Valente (12 pkt.). Żadna z zawodniczek nie nadrobiła okrążenia, za które przysługuje 20 punktów.

18:42 – Kolejny punkt na koncie Katarzyny Pawłowskiej. Po 3 finiszach Polka jest czwarta z dorobkiem 4 punktów. Prowadzi Holenderka Kirsten Wild, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy.

18:36 – Dobry początek Katarzyny Pawłowskiej w wyścigu punktowym. Reprezentantka Polski finiszowała na drugim miejscu na pierwszym finiszu tuż za Białorusinką Tatsianą Szarakową. Dystans to 20 kilometrów, czyli 80 okrążeń z 8 lotnymi finiszami. Są one punktowane za 5-3-2-1 punkty, a ostatni na mecie za 10-6-4-2.

18:34 – Wracając do sprintu drużynowego to znany już zestawienie w pierwszej rundzie, która zostanie rozegrana jutro. Rywalizować będą Wielka Brytania-Beat Cycling Team, Francja-Rosja, Polska-Niemcy i Holandia-Czechy.

18:30 – Pierwszym finałem pruszkowskich zawodów będzie wyścig punktowy kobiet. Jak poradzi sobie Katarzyna Pawłowska, która w tym sezonie zmaga się z kontuzjami, o czym można było przeczytać w naszym wywiadzie? Rywalkami naszej utytułowanej zawodniczki będą m.in. Belgijka Lotte Kopecky, Brytyjka Emily Nelson, Włoszka Maria Giulia Confalonieri, Dunka Amalie Dideriksen, Holenderka Kirsten Wild czy Czeszka Jarmila Machacowa.

18:27 – Fantastycznie! Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski z drugim czasem kwalifikacji! Po 2 okrążeniach Polacy prowadzili, ale ostatecznie przegrali z Holendrami o 258 tysięcznych. Wygląda na to, że w pierwszej rundzie nasi kolarze znowu pojadą z Niemcami.

18:11 – Po 5 biegach na prowadzeniu 2 holenderskie duety. Prowadzi reprezentacja Holandii Van T’Hoenderdaal, Lavreysen i Hoogland przed ekipą Beat Cycling Club w składzie Van der Berg, Buchli i Bos. Na start Polaków jeszcze musimy trochę poczekać.

18:00 – Rozpoczęły się kwalifikacje sprintu drużynowego mężczyzn. Na starcie aż 17 zespołów, w tym Polacy w składzie Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski. Nasi zawodnicy pojadą w ostatniej parze z Niemcami Forstemannem, Englerem i Eilersem.

17:53 – Na 10. miejscu zakończyły kwalifikacje Urszula Łoś i Julita Jagodzińska. Polki odpadają z rywalizacji. Najlepszy wynik (32.623) uzyskały Niemki Grabosch i Vogel. W kolejnej fazie zawodów są również Rosja, Holandia, Litwa, Francja, Hiszpania, Nowa Zelandia i Wielka Brytania.

17:40 – Polki okazały się szybsze od reprezentantek Hongkongu. Niestety, czas 34.048 daje im na razie 4. miejsce. Najprawdopodobniej Urszula Łoś i Julita Jagodzińska nie przebrną kwalifikacji. Z 15 drużyn do kolejnej rundy awansuje 8.

17:36 – Głównym daniem wieczoru będą finały wyścigów punktowym i scratchu kobiet. Liczymy tutaj na Katarzynę Pawłowską, Justynę Kaczkowską i Alana Banaszka. Czy mistrz Europy sięgnie po kolejne zwycięstwo?

17:33 – Na początek kwalifikacje sprintu drużynowego kobiet. W 3. biegu pojadą Urszula Łoś i Julita Jagodzińska, które będą rywalizować z reprezentantkami Hongkongu Li i Ma. Jednak najistotniejszy jest czas.

WITAMY SERDECZNIE! Zaczynamy naszą relację z pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Pruszkowie! Wcześniej rozegrano już kwalifikacje, które możemy zaliczyć w większości do udanych. Tutaj możecie sprawdzić, co działo się w sesji porannej TUTAJ

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password