Kolarstwo torowe – PŚ w Pruszkowie: 2. dzień – zapis relacji LIVE

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

To będzie niezwykle emocjonująca sobota na pruszkowskim torze! Przed nami mnóstwo finałów z szansami na polskie podia. Kto z reprezentantów Polski dołączy do Justyny Kaczkowskiej, która była druga w scratchu? Szanse na to mają m.in. mistrz świata w scratchu Adrian Tekliński, brązowi medaliści mistrzostw Europy w madisonie Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski oraz Daria Pikulik w omnium. Liczymy także na dobry wynik drużyny sprinterów. Zapraszamy serdecznie na naszą relację już od 12:00!

PROGRAM ZAWODÓW I STARTY POLAKÓW

To tyle na dzisiaj! Dzisiaj Polacy nie stanęli na podium. Liczymy na sukcesy ostatniego dnia zawodów, z którego oczywiście przeprowadzimy relację.

21:47 – Robbe Ghys obronił się i wygrywa scratch! O pozostałe miejsca na podium walczyła grupa pościgowa. Drugi Edgar Stepanyan, a trzeci Roy Pieters! Adrian Tekliński na dobrym 6. miejscu!

21:42 – Robbe Ghys z nadrobionym okrążeń! Grupa Adriana Teklińskiego złapana!

21:40 – Adrian Tekliński atakuje! Mistrz świata goni prowadzącego Belga Robbe Ghysa! Ależ walka! 20 okrążeń do finiszu!

21:37 – Z przodu wyścigu Portugalczyk Rui Oliviera. Nie ma on dużej przewagi nad pościgiem i peletonem. Połowa wyścigu za nami. Dobra informacja: Daniel Staniszewski nie ma złamanego żebra.

21:27 – Na deser scratch! Jak w koszulce mistrza świata pojedzie mistrz świata Adrian Tekliński? Trzymajmy kciuki za naszego kolarza, a może być pięknie jak w Hongkongu! Na starcie liczącego 15 kilometrów (60 rund) wyścigu są m.in. zwycięzca madisona sprzed kilkunastu minut Callum Scotson, a także Lucas Liss i Morgan Kneisky.

21:25 – Atak na 2 okrążenia przed końcem dał fenomenalny efekt! Świetna taktyczna zagrywka Mathijsa Buchli z Beat Cycling Team. Drugi Eilers, trzeci Vigier.

21:20 – Świetnie pojechał Patryk Rajkowski! Reprezentant Polski przegrał tylko z mistrzem Europy z 2016 roku i brązowym medalistą mistrzostw świata Tomasem Babkiem! Ósme miejsce Rajkowskiego to jego wielki sukces! Brawo! Za momencik wielki finał. Vigier, Eilers, Buchli, Zapata, Glaetzer czy może Winokurow?

21:17 – Wygląda na to, że Daniel Staniszewski złamał żebro! Przykra historia! Tym bardziej słowa uznania za ukończenie zawodów i walkę. Obecnie na torze Patryk Rajkowski walczy o 7. miejsce w keirinie.

21:11 – Australijczycy Cameron Meyer i Callum Scotson jako jedyni nadrobili okrążenie i wygrali madison! Drugie miejsce dla Belgii, trzecie dla Francji. Polacy zajęli 7. miejsce. Dziękujemy za piękną walkę!

21:08 – Niestety, Daniel Staniszewski upadł, ale walczy dalej! O zwycięstwo walczą Belgowie de Ketele i de Pauw. Są już blisko nadrobienia rundy.

21:06 – Kenny de Ketele i Moreno de Pauw chcą nadrobić okrążenie, czym stwarzają zagrożenie dla Australijczyków. Do końca niecałe 20 okrążeń. Polacy na 6. pozycji.

21:00 – Polacy są bardzo aktywni, ale ich atak nie przyniósł rezultatu. Nasi zawodnicy z dorobkiem 8 punktów są na 6. miejscu. Prowadzi Australia (25 pkt.) przed Francją (18 pkt.) i Hiszpanią (12 pkt.). Do końca 35 okrążeń toru.

20:57 – Cameron Meyer i Callum Scotson potwierdzają swoją wysoką formę i nadrabiają okrążenie. Ależ Australijczycy są mocni!

20:53 – Duńczycy Johansen i Pedersen w ataku. Polacy spokojnie, aktualnie na 3. miejscu w klasyfikacji.

20:50 – Atak 6 zespołów, w tym Polaków. Po 4 finiszach prowadzą Francuzi, punkt przed Pszczolarskim i Staniszewskim.

20:46 – Polacy wygrywają finisz numer dwa i są na prowadzeniu. Brawo!

20:40 – Ruszył madison! 120 okrążeń, czyli 30 kilometrów i w biało-czerwonych strojach Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski. Trzymamy kciuki!

20:32 – Pora na dekoracje na specyficznym i bardzo kolarskim podium. Następną konkurencją będzie madison mężczyzn. Liczymy na brązowy duet z Berlinu Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski. Jaki efekt da mieszanka doświadczenia z młodością? Wśród faworytów są również Belgowie Kenny de Ketele i Moreno de Pauw, Francuzi Florian Maitre i Benjamin Thomas, Duńczycy Julius Johansen i Casper Pedersen, Australijczycy Cameron Meyer i Callum Scotson, Hiszpanie Albert Torres i Sebastian Mora oraz Holendrzy Yoeri Havik i Wim Stroetinga. Przed nami ciekawy wyścig, w którym wszystko się może zdarzyć!

20:21 – Amalie Dideriksen pierwsza na linii mety! Dunka wskakuje na 3. miejsce w omnium (116 pkt.). Zwycięstwo dla Kirsten Wild (129 pkt.). Druga Jennifer Valente ze stratą 2 punktów. Daria Pikulik z dorobkiem 23 punktów na 20. miejscu.

20:18 – Kirsten Wild wygrywa przedostatni finisz i jest o krok od zwycięstwa! Daria Pikulik bez punktów w wyścigu punktowym jest na 20. miejscu.

20:15 – Grupa faworytek nadrabia okrążenie. Kirsten Wild na ostatniej prostej wyprzedza cały peleton i powiększa przewagę nad Valente. Teraz Holenderka pilnuje Amerykanki.

20:12 – Do końca 30 okrążeń. Jennifer Valente w ostatniej chwili wyprzedza na finiszu Amalie Dideriksen i zdobywa 5 punktów. Amerykanka ma tylko 3 punkty straty do Wild. Zapowiada się emocjonująca końcówka!

20:06 – Tatiana Klimczenko z Ukrainy również zdobywa 20 punktów za nadrobione okrążenie. Zawodniczki z czołówki klasyfikacji omnium na razie nie atakują i skupiają się na lotnych finiszach. Prowadzi Wild przed Valente i Barker. Różnice są niewielkie.

20:05 – Jarmila Machacowa, Lisa Kullmer i Oliwia Baleisyte nadrobiły okrążenie na początku wyścigu punktowego. Na czele omnium nadal Holenderka Kirsten Wild.

19:53 – Mathijs Buchli, Matthew Glaetzer i Sebastien Vigier wchodzą do finału z drugiego półfinału. Finały keirinu nieco później. Najbliższą konkurencją jest finał omnium kobiet, czyli wyścig punktowy. W klasyfikacji prowadzi Kirsten Wild, ale sprawa zwycięstwa jest otwarta.

19:48 – Patryk Rajkowski niestety został zablokowany i zajął 5. miejsce w swoim biegu. W finale są Eilers, Zapata i Winokurow. Dziękujemy Polakowi za walkę i czekamy na bieg o miejsca 7-12.

19:43 – Mathilde Gros pokonuje Anastazję Wojnową i zdobyła brązowy medal w sprincie. Zaraz druga runda keirinu z udziałem Patryka Rajkowskiego! Polak pojedzie z Zapatą, Eilersem, Dornbachem, Dawkinsem i Winokurowem. Trzymamy kciuki za naszego zawodnika, aby znalazł się w pierwszej trójce!

19:30 – Kristina Vogel bez porażki triumfuje w sprincie indywidualnym! Stephanie Morton musi zadowolić się drugim miejscem. O trzecie miejsce w trzecim, decydującym biegu powalczą Anastazja Wojnowa i Mathilde Gros.

19:20 – Pierwsza część wyścigu finałowego była bardzo wyrównana. Potem prowadzenie objęły Włoszki, które pokonały w finale Kanadyjki.

19:14 – Wielka Brytania z brązowym medalem w wyścigu drużynowym. Za moment finał. Włochy czy Kanada?

19:07 – Na torze w Pruszkowie rywalizacja drużynowa kobiet. O 3. miejsce walczą Niemki i Brytyjki, a o zwycięstwo Włoszki i Kanadyjki. Przypomnijmy, że Polki zajęły 5. pozycję.

19:03 – Największa gwiazda Pucharu Świata w Pruszkowie znowu rozbłysła. Kristina Vogel prowadzi 1:0 w finale z Stephanie Morton. W walce o brąz Mathilde Gros prowadzi z Anastazją Wojnową.

18:50 – Trwa pierwsza dekoracja dzisiejszego wieczoru. Złote medale odebrali holenderscy sprinterzy Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen i Nils Van’T Hoenderdaal. Po dekoracji pierwsze medalowe biegi sprinterek.

18:43 – Kirsten Wild zdecydowanie wygrywa konkurencję omnium, w której jest mistrzynią Europy. Holenderka będzie nową liderką wieloboju.

18:34 – Daria Pikulik odpada dość szybko. Reprezentantka Polski zajmie w wyścigu eliminacyjnym 18. miejsce. Ciężko będzie jej powalczyć w wyścigu punktowym o wysokie miejsce w omnium.

18:25 – W finale sprintu kobiet będziemy świadkami powtórki z finału mistrzostw świata. Kristina Vogel powalczy ze Stephanie Morton. To trochę w dalszej przyszłości, bo w najbliższej trzecia część omnium, czyli wyścig eliminacyjny. Ostatnia zawodniczka na mecie odpada. Trzymamy kciuki za Darię Pikulik!

18:15 – Reprezentacja Holandii wygrywa sprint drużynowy. Drugie miejsce dla Francji, trzecie dla Wielkiej Brytanii, czwarte dla Niemiec, a piąte dla Polski. Za moment drugie biegi 1/2 finału zmagań sprinterek.

18:10 – Vogel i Morton prowadzą w półfinałach sprintów. Teraz czas na sprint drużynowy mężczyzn. Polacy przegrali z Niemcami o 18 tysięcznych części sekundy. To właśnie nasi zachodni sąsiedzi będą walczyć o brąz z Wielką Brytanią. W finale pojadą mistrzowie Europy Francuzi oraz Holendrzy.

18:01 – To może być piękny polski wieczór w zawodach Pucharu Świata! Wystartuje m.in. mistrz świata Adrian Tekliński. Scratch jednak na koniec. Na początek półfinały sprintu kobiet Kristina Vogel kontra Anastazja Wojnowa i Stephanie Morton kontra Mathilde Gros. Trwają pierwsze z dwóch lub trzech bitew.

To koniec sesji porannej. Do 18. przerwa w zawodach, a później ruszamy z wielkimi emocjami, związanymi z rywalizacją o medale.

16:23 – Maximilian Dorbach (Niemcy), Mattew Glaetzer (Australia), Sebastien Vigier (Francja), Fabian Zapata (Kolumbia), Edward Dawkins (Nowa Zelandia) i Tomas Babek (Czechy) wygrywają repasaże keirinu. Bliski szczęścia był również Japończyk Watanabe, który zapewne wygrałby ostatni z wyścigów, gdyby nie powalił go Mohd Awang (Malezja).

16:00 – Anastasiia Voinova z Rosji również udowadnia swoją wyższość nad rywalką – Niemką Sophie Grabosh. Znamy zatem wszystkie półfinalistki.

15:57 – Trzeci ćwierćfinał dla Mathilde Gros. Francuzka również w dwóch startach pokonuje Marthę Bayonę z Kolumbii.

15:54 – W półfinale sprintu jest także Stephanie Morton z Australii, która ponownie pokonała Laurine van Riessen (Holandia).

15:51 – Kristina Vogel ponownie pokonuje Simonę Krupeckaite w ćwierćfinale sprintu, dzięki czemu awansuje do półfinału.

15:46 – Najwięcej, bo 5 punktów zyskała Brytyjka Elinor Barker. Cztery punkty trafiły na konto Amelie Dideriksen (Dania), trzy zaś trafiły do Jennifer Valente (USA) i Lydii Boylan (Irlandia). Poza wymienionymi, punktowało jeszcze siedem kolarek. Wśród nich, ze skromnym dorobkiem jednego punktu, znalazła się również Daria Pikulik.

15:33 – Rozpoczynamy tymczasem drugą konkurencję omnium. Czeka nas wyścig tempowy z Darią Pikulik w stawce.

15:32 – Rozpoczynamy ćwierćfinały sprintu kobiet. Tu walka toczy się do dwóch zwycięstw. W pierwszych biegach zwyciężały: Kristina Vogel (Niemcy), Stephanie Morton (Australia), Mathilde Gros (Francja) i Anastasia Voinova (Rosja) i to one wykonały krok w stronę półfinału.

15:17 – Odpada Mistrz Świata Moht Awang (Malezja). Stawkę półfinalistów keirinu uzupełniają za to trzej Europejczycy – Joachim Eilers (Niemcy), Andrii Vinokurov (Ukraina) oraz Matthijs Buchli (Holandia).

15:07 – Japończycy Yuta Wakimoto i Yudai Nitta również kwalifikują się do półfinału. Między innymi to właśnie oni będą walczyć o medale z Rajkowskim.

14:56 – Świetny występ Patryka Rajkowskiego! Wytrzymał nasz rodak do końca, wygrał i pewnie awansował do kolejnego etapu zawodów! Brawo!

14:47 – Kończy się rywalizacja 1/8 finału w sprincie kobiet. A tymczasem przed nami keirin mężczyzn z Patrykiem Rajkowskim.

14:23 – Peleton nie zdążył. Szóstka dojeżdża niezagrożona, a scratch wygrywa Norweżka Anita Stenberg. Daria Pikulik kończy tę konkurencję w końcówce peletonu.

14:20 – Dojechała do prowadzącej grupy szósta zawodniczka. Prowadzące mają już pół toru przewagi.

14:16 – Na 23 okrążenia do końca odjeżdża zdecydowanie grupa pięciu zawodniczek. Nie ma w tej grupie Darii Pikulik.

14:10 – Już za moment kolejna z naszych reprezentantek przystąpi do rywalizacji. Będzie to Daria Pikulik, która rozpocznie dzisiejszą rywalizację w omnium. Na początek scratch.

13:47 – Julita Jagodzińska minimalnie przegrywa z Litwinką Krupeckaite. Polka zbiera jednak gromkie oklaski za podjętą walkę, która trwała do samej linii mety!

13:37 – Przed nami 1/16 finału w sprincie. Na tym etapie, przypomnijmy, będziemy mieli Julitę Jagodzińską.

13:27 – 43,405 to czas Polaków. Z Niemcami przegrywamy minimalnie – o 0,018 sekundy.

13:22 – Przed nami tymczasem sprint drużynowy mężczyzn. Również z udziałem reprezentacji Polski.

13:17 – Niestety, Niemki wygrywają z reprezentacją Polski. Podobnie jak w kwalifikacjach, tak i teraz są szybsze. A zatem Kanadyjki i Włoszki pojadą w finale. Natomiast Niemki i Brytyjki pojadą o brąz. Polki z Rosjankami rywalizować będą zaś o miejsca 5-6.

13:15 – Przed nami ostatni start 1. rundy. W nim Włoszki i Niemki. Te pierwsze jadą po finał, drugie zaś… jeśli nie wyprzedzą Polek, pojedziemy o brąz!

13:06 – Rosjanki wygrywają z reprezentantkami Ukrainy. Uzyskują jednak czas gorszy od Polek.

12:59 – Z czasem 4:28,938 Polki pewnie wygrywają rywalizację z Francuzkami i na pewno będą rywalizować w finałach!

12:54 – Bardzo dobra, szybka jazda Polek, które zdecydowanie wygrywają z reprezentantkami Francji. W połowie dystansu mamy przeszło cztery sekundy przewagi.

12:51 – Rozpoczynamy pierwszą rundę wyścigu drużynowego na dochodzenie. Polki pojadą w swoim starcie z Francuzkami.

12:48 – Bezpośrednio do 1/8 finału awansują: Kristina Vogel (Niemcy/10,602), Stephanie Morton (Australia/10,632), Mathilde Gros (Francja/10,739) oraz Anastasia Voinova (Rosja/10,770). Kolejne 24 kolarki zobaczymy w 1/16 finału. Wśród nich znajdzie się Julita Jagodzińska, która zajęła 25. miejsce. Niestety Marlena Karwacka kończy kwalifikacje na 30. pozycji.

12:41 – Prowadzenie obejmuje Australijka Stephanie Morton z czasem 10,632. Przed nami ostatnie dwie zawodniczki w kwalifikacjach.

12:28 – Martha Bayona Pineda (Kolumbia) pierwszą zawodniczką, łamiącą barierę 11 sekund. Czas uzyskany przez zawodniczkę z Ameryki Południowej to 10,980.

12:23 – Po przejeździe 15 zawodniczek wciąż na prowadzeniu Chinka Guo. Polki zajmują natomiast w tej chwili 8. i 11. miejsce.

12:20 – Julita Jagodzińska jedzie w czasie 11,363. Już w tym momencie zatem wiemy, że zakwalifikuje się do 1/16 finału!

12:13 – Marlena Karwacka z czasem 11,580, a zatem z rekordem życiowym! Daje to Polce w tej chwili 6. miejsce. Prowadząca Chinka Yufang Guo zanotowała czas 11,078.

12:05 – Dwie Chinki szybsze od Włoszki. My czekamy na Marlenę Karwacką, która na tor wyjedzie jako dziewiąta.

12:01 – Kwalifikacje sprintu rozpoczęła Włoszka Elena Bissolati, która uzyskała czas 11,421. To do niego będziemy porównywali czasy innych zawodniczek.

Dzień dobry! Miło sobotę rozpocząć od sportowych emocji? Pewnie, że miło! My rozpoczynamy Pucharem Świata w kolarstwie torowym. Na sam początek kwalifikacje sprintu kobiet z udziałem Marleny Karwackiej i Julity Jagodzińskiej. Trzymajmy kciuki!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password