Kolarstwo torowe – PŚ w Pruszkowie: 3. dzień – LIVE

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Mamy mieszane nastroje przed niedzielą z Pucharem Świata na torze w Pruszkowie. Z jednej strony szkoda, że to już ostatni dzień zawodów. Z drugiej strony mamy jeszcze wiele medalowych szans. W niedzielę wystartują m.in. Justyna Kaczkowska (wyścig indywidualny na dochodzenie), Szymon Sajnok (omnium) oraz sprinterzy Damian Zieliński i Mateusz Rudyk. Emocje gwarantowane, dlatego warto śledzić naszą relację. Zaczynamy już o 11:00!

PROGRAM ZAWODÓW I STARTY POLAKÓW

21:01 – Kristina Vogel znowu pokazała klasę! Niemka triumfuje w keirinie! Niestety, miejsce miała kraksa. W taki sposób kończy się święto kolarstwa torowego w Pruszkowie! Dziękujemy, że byliście z nami podczas 3 dni wspaniałych kolarskich emocji!

20:57 – Larsen, Sajnok i Imhof to podium omnium. Kończymy zawody w Pruszkowie z 4 medalami! Przed nami ostatni finał – keirin kobiet.

20:52 – SZYMON SAJNOK ZE SREBRNYM MEDALEM OMNIUM! BRAWO ZA PIĘKNĄ WALKĘ!

20:50 – Kolejne nadrobione okrążenie Sajnoka i Imhofa. Polak drugi, dwa punkty przed Szwajcarem. Przed nami ostatni podwójnie punktowany finisz!

20:41 – Szymon Sajnok zdobywa 20 punktów za nadrobienie okrążenie! W tej grupie był również Szwajcar Imhof. Sajnok raczej zdobędzie medal. Pytanie srebrny czy brązowy? Złoto raczej zarezerwowane dla Niklasa Larsena.

20:34 – Niklas Larsen nadrabia okrążenie i dość bezpiecznie prowadzi w klasyfikacji omnium. Szymon Sajnok traci tylko 2 punkty do Claudio Imhofa. Polak może powalczyć ze Szwajcarem o srebro.

20:25 – Szymon Sajnok na drugim miejscu na pierwszym finiszu.

20:18 – Mateusz Rudyk właśnie odbiera swój srebrny medal. Gratulujemy naszemu sprinterowi! Za moment wielki finał omnium, czyli wyścig punktowy. Trzeci Szymon Sajnok ma 18 punktów straty do prowadzącego Niklasa Larsena i 8 punktów do drugiego Claudio Imhofa.

20:03 – Właśnie Mathilde Gros, Kristina Vogel, Daria Szmelewa, Stephanie Morton, Shanne Braspennicx i Ljubow Basowa awansowały do finału keirinu. Jeszcze 2 rozstrzygnięcia przed nami.

19:53 – NIESTETY, MATEUSZ RUDYK NIE WYGRAŁ DZISIEJSZYCH ZAWODÓW!!! JEDNAK DRUGIE MIEJSCE TO WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIE NASZEGO MŁODEGO SPRINTERA! ZASŁUŻONE ZŁOTO DLA MATTHEW GLAETZERA!

19:50 – Edward Dawkins z Nowej Zelandii brązowym medalistą zawodów w Pruszkowie! Teraz ściskamy mocno kciuki za Mateusza Rudyka!

19:46 – Cytując tekst piosenki: „Gdy emocje już opadną”. Nic z tego! Za moment Mateusz Rudyk będzie starał się doprowadzić do remisu w sprincie! Jeśli Matthew Glaetzer wygra bieg z Polakiem to Rudykowi przypadnie srebro. Pożyjemy, zobaczymy. I tak jest już świetnie.

19:44 – Szymon Sajnok przegrywa w wielkim finale wyścigu eliminacyjnego z Niklasem Larsenem. Duńczyk umacnia się na czele omnium. Sajnok pnie się w górę klasyfikacji na 3. miejsce i powalczy o podium torowego wieloboju w wyścigu punktowym.

19:39 – Szymon Sajnok był już o krok od eliminacji! Polak nadal jedzie w trzeciej części omnium. Zostało 9 kolarzy.

19:30 – Piękna walka w wyścigach medalowych! Mateusz Rudyk nieznacznie przegrywa z Matthew Glaetzerem. W drugim biegu będzie również ciekawie! W walce o brąz Dawkins minimalnie pokonał Lavreysena i prowadzi 1:0. W sprincie przerwa i czas na wyścig eliminacyjny do omnium z udziałem Szymona Sajnoka!

19:20 – Mistrzynie świata Kopecky i D’Hoore triumfują w madisonie. Drugie Brytyjki, trzecie Włoszki. Polki ze stratą okrążenia na 13. pozycje. Za chwilę Mateusz Rudyk w akcji w finale sprintu.

18:55 – Na torze mnóstwo zawodniczek, czyli zaczynamy madison. Zobaczymy, jak spiszą się Polki Nikol Płosaj i Wiktoria Pikulik, która zastąpiła Darię Pikulik. Głównymi faworytkami są Brytyjki Elinor Barker i Emily Nelson oraz Belgijki Lotte Kopecky i Jolien D’Hoore. Wyścig będzie się odbywać na dystansie 80 okrążeń.

18:51 – Justyna Kaczkowska odebrała złoty medal za zwycięstwo w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Być może złoto wywalczy również Mateusz Rudyk. Rudyk w finale sprintu pojedzie z Matthew Glaetzerem, który w pojedynku z Harriem Lavreysenem wyciągnął od 0:1 do 2:1.

18:28 – Teraz przerwa na dekoracje, po których poznamy finałowego rywala Mateusza Rudyka!

18:23 – TAK! TAK! TAK! MATEUSZ RUDYK W FINALE! POLSKI SPRINTER POKONUJE EDWARDA DAWKINSA 2:0! MAMY MEDAL! CZEKAMY NA RYWALA DLA POLAKA, GDYŻ W WALCE LAVREYSENA I GLAETZERA DO ROZSTRZYGNIĘCIA POTRZEBNY BĘDZIE TRZECI WYŚCIG!

18:17 – Wracamy do rywalizacji sprinterów. Harrie Lavreysen prowadzi 1:0 z Matthew Glaetzerem, a Mateusz Rudyk z Edwardem Dawkinsem. Liczymy na to, że Polak awansuje do finału!

18:15 – Źle wspominamy falstart polskiej drużyny w pierwszej rundzie. Z medalami zawody kończą Włosi, Niemcy i Rosjanie.

17:58 – NIESAMOWITA JAZDA JUSTYNY KACZKOWSKIEJ!!! POLKA DEKLASUJE ANNEMIEK VAN VLEUTEN I STANIE NA PODIUM W PRUSZKOWIE PO RAZ DRUGI!!! TYM RAZEM NA NAJWYŻSZYM STOPNIU! BRAWO! BRAWO! BRAWO!

17:51 – Elisa Balsamo pokonuje Gudrun Stock w walce o brązowy medal wyścigu na dochodzenie. Przed nami finał Justyna Kaczkowska – Annemiek van Vleuten. Polka ma już zapewniony medal. Będzie on złoty czy srebrny?

17:45 – Sprint drużynowy bez większych emocji. Złoto dla Pauline Grabosch i Kristiny Vogel. Niemki w finale o pół sekundy pokonały Holenderki Lamberink i Van de Houw. Brązowy medal dla mistrzyń świata Anastazji Wojnowej i Darii Szmelewej.

17:40 – Drugie wyścigi 1/2 finału sprinterów dopiero za około 40 minut. Teraz finały sprintu drużynowego. O brąz pojadą Rosjanki i Litwinki, a o złoto Holenderki i Niemki.

17:38 – Ależ on jest mocny! Mateusz Rudyk zaskoczył Dawkinsa, atakując z drugiej pozycji do korytarza sprinterskiego! 1:0 i jeszcze tylko jedną zwycięstwo od finału! Brawo Mateusz!

17:35 – Harrie Lavreysen 1:0 Matthew Glaetzer. Teraz czas na pojedynek Rudyka z Dawkinsem! Trzymamy kciuki za Polaka!

Przed nami ostatnia część zawodów Pucharu Świata w Pruszkowie! Medal na pewno będzie, ponieważ w finale wyścigu indywidualnego na dochodzenie pojedzie Justyna Kaczkowska. Dobrze w omnium radzi sobie Szymon Sajnok. Na początek półfinały sprintu z udziałem Mateusza Rudyka. Reprezentant Polski powalczy z Edwardem Dawkinsem z Nowej Zelandii. W drugim półfinale powalczą Holender Harrie Lavreysen i Australijczyk Matthew Glaetzer.

Już za godzinę zaczynamy miejmy nadzieję bardzo medalową sesję wieczorną. Będzie to ostatnia sesja zawodów Pucharu Świata w Pruszkowie!

16:13 – Andriej Winokurow zdyskwalifikowany! Dawkins jest w półfinale sprintu!

16:12 – Mogła się podobać walka w ćwierćfinale między Andriejem Winokurowem i Edwardem Dawkinsem. W decydującym biegu nieco kontrowersji, ale wygrywa Ukrainiec. Do półfinału wchodzi chyba jednak reprezentant Nowej Zelandii. Winokurow wyszedł z korytarza sprinterskiego i powinien zostać zdyskwalifikowany. Czekamy zatem na decyzję sędziów.

16:00 – Nie dała rady Julita Jagodzińska. Reprezentantka Polski zajęła ostatnie miejsce w repasażu keirinu. Wygrał Laurine van Riessen.

15:55 – Julita Jagodzińska pojedzie w drugim repasażu z Fatehah Mustapą, Laurine van Riessen i Rachel James. W drugiej rundzie pojedzie tylko zwyciężczyni.

15:51 – Oprócz Mateusza Rudyka w półfinale są już Matthew Glaetzer i Harrie Lavreysen. Czekamy jeszcze na decydujący bieg pojedynku Andrieja Winokurowa i Edwarda Dawkinsa. Przed pojedynkiem Ukraińca i Nowozelandczyka mamy repasaże keirinu z udziałem Julity Jagodzińskiej.

15:46 – Mateusz Rudyk idzie jak burza!!! Polski sprinter pokonuje 2:0 Ryana Owensa i melduje się w półfinale. Polak jest o krok od medalu.

15:42 – Teraz sprinty! Czy Mateusz Rudyk pokona Brytyjczyka Ryana Owensa i awansuje już do półfinału?

15:38 – Trzej rywali nadrabia okrążenie, ale Szymon Sajnok nie daje sobie wydrzeć zwycięstwa w wyścigu tempowym!

15:32 – Brawo Szymon Sajnok! Polak nadrabia okrążenie i prowadzi z dorobkiem 27 punktów!

15:30 – Szymon Sajnok atakuje i wygrywa kolejne lotne finisze! Być może polski kolarz nadrobi okrążenie!

15:25 – Po pierwszej konkurencji omnium prowadzi Claudio Imhof. Szymon Sajnok zajmuje 11. miejsce ze stratą 20 punktów, czyli jednego okrążenia w wyścigu punktów. Za moment start drugiej konkurencji – wyścigu tempowego. Punkt do zdobycia na każdym okrążeniu.

15:21 – Edward Dawkins i Matthew Glaetzer wygrywają również swoje pierwsze ćwierćfinały, czyniąc w ten sposób krok w kierunku awansu.

15:17 – Ruszający z przodu Mateusz Rudyk wygrywa z Ryanem Owensem! Brytyjczyk pozostał zdecydowanie z tyłu, a Polak zgarnia pierwsze ćwierćfinałowe zwycięstwo!

15:14 – Harrie Lavreysen świetnie zaskakuje swojego niemieckiego rywala i wygrywa pierwszy z wyścigów ćwierćfinałowych.

15:12 – Przed repasażem z udziałem naszej zawodniczki mamy jednak jeszcze pierwsze ćwierćfinały sprinterów. Tutaj rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, także póki co jeszcze jest w miarę spokojnie.

15:02 – Julita Jagodzińska kończy swój wyścig na 5. miejscu. Polka będzie zatem o awans do kolejnej rundy walczyć w repasażu.

14:49 – Czekamy już na keirin z udziałem Julity Jagodzińskiej. Ten powinien rozpocząć się za dosłownie kilka minut.

14:37 – Świetna forma Mateusza Rudyka! Polak nie daje najmniejszych szans Quentinowi Lafargue (Francja) w 1/8 finału męskiego sprintu! Przeszło półtorej sekundy przewagi!

14:28 – Szwajcar Claudio Imhof wygrywa scratch – pierwszą konkurencję omnium. Za nim finiszowali Niklars Larsen (Dania) i Felix English (Irlandia) . Szymon Sajnok w scratchu zajmuje 11. miejsce.

14:15 – Zaczynamy omnium mężczyzn. Szymon Sajnok rozpocznie go od scratchu.

14:12 – Damian Zieliński walczył w ostatniej parze 1/16 finału. Niestety nie udało mu się zaskoczyć Japończyka Tomoyuki Kawabaty i to Azjata zdecydowanie awansuje do dalszej fazy rywalizacji sprinterów.

13:43 – Wiemy już, że w sprincie drużynowym kobiet o złoto pojadą Niemki i Holenderki. Tymczasem przenosimy się na sprint indywidualny mężczyzn. Tu w 1/16 finału za moment rywalizować będzie Damian Zieliński.

13:22 – W finale Niemcy zmierzą się zatem z Włochami. A my już możemy śledzić sprint drużynowy kobiet – niestety już bez udziału Polek.

13:15 – Bardzo złe informacje. Sędziowie orzekli o falstarcie Polaków, przez co to Niemcy pojadą w wielkim finale.

13:03 – Wśród czterech pierwszych zespołów z najlepszym czasem Rosjanie. Ale przed nami najważniejsze – Polacy pojadą z Niemcami! Zwycięzcy awansują do wielkiego finału, przegrani… muszą uważać na czas.

12:53 – Czekamy na kolejne dobre informacje. Zaczynamy rywalizację drużynową. Rosjanie w pierwszej parze pokonali Francuzów. Polacy pojadą w trzeciej parze, wraz z Niemcami.

12:45 – Ostatni zawodnicy jaką minimalnie wolniej od naszego rodaka. Mateusz Rudyk kończy kwalifikacje na drugim miejscu i wraz z Harrie Lavreysenem (Holandia), Andrii Vinokurovem (Ukraina) oraz Phillipem Hindes’em (Wielka Brytania) awansuje bezpośrednio do 1/8 finału. Kolejnych 24 kolarzy, wśród których znalazł się także Damian Zieliński (17. czas kwalifikacji) pojedzie w 1/16 finału.

12:42 – Harrie Lavresen z Holandii obejmuje prowadzenie z czasem 9,649. Mateusz Rudyk jest wciąż drugi, a przed nami start tylko dwóch kolarzy! Wiemy już zatem, że Rudyk na pewno awansuje bezpośrednio do 1/8 finału!

12:32 – Świetny czas Mateusza Rudyka, który obejmuje w tej chwili prowadzenie z czasem 9,707! Do końca kwalifikacji jeszcze jedenastu kolarzy

12:30 – Wiemy już, że Damian Zieliński na pewno zakwalifikuje się do 1/16 finału i to od tej rundy właśnie rozpocznie dalszą rywalizację sprinterów.

12:22 – Damian Zieliński spada na czwartą pozycję. W stawce wciąż prowadzi Hindes

12:11 – Nie musieliśmy długo czekać, aby ktoś wyprzedził Zielińskiego. Brytyjczyk Phillip Hindes osiąga czas 9.755 sek. Przed nami jeszcze start 25 zawodników.

12:08 – Świetny czas Damiana Zielińskiego! Czas 9.948 daje mu póki co prowadzenie w stawce!

12:06 – Roy van den Berg z Holandii prowadzi w klasyfikacji przed przejazdem Adriana Zielińskiego, który już pojawił się na torze.

11:57 – Pierwszy dzisiejszy medal mamy już zapewniony, czekamy na kolejny. Rozpoczynamy kwalifikacje sprintu mężczyzn. Tu w stawce oglądać będziemy Damiana Zielińskiego i Mateusza Rudyka.

11:46 – Świetnie Justyna Kaczkowska! 3:30.542! Nasza rodaczka wygrywa kwalifikacje i pojedzie w finale A z Holenderką Annemiek van Vleuten!

11:42 – Niemka Gudrun Stock awansuje na drugie miejsce. A przed nami ostatnia para, w której zobaczymy Justynę Kaczkowską!

11:37 – Świetna jazda Annemiek van Vleuten! Holenderka z czasem 3:31.668 zdecydowanie obejmuje prowadzenie.

11:29 – Elisa Balsamo wciąż na prowadzeniu, a przed nami jeszcze tylko trzy pary zawodniczek.

11:11 – Za nami przejazdy dwóch pierwszych par. Póki co najszybsza Elisa Balsamo z Włoch, której prowadzenie daje czas3:34.712. Justyna Kaczkowska pojedzie w ostatniej, ósmej parze.

11:04 – Na początek wyścig na dochodzenie kobiet. Tutaj zobaczymy Justynę Kaczkowską. Trzymajmy zatem kciuki!

Witamy Państwa! Poranek dobrze zacząć kolarstwem. My zaczynamy ostatni dzień Pucharu Świata w Pruszkowie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password