Kolarstwo torowe – PŚ w Pruszkowie: Trzy medale trzeciego dnia!

Ostatni dzień Pucharu Świata w Pruszkowie był bardzo udany dla polskich kolarzy. Jedyny złoty medal dla Polski w wyścigu na dochodzenie zdobyła Justyna Kaczkowska. Srebrne medale dołożyli Mateusz Rudyk w sprincie i Szymon Sajnok w omnium.

Justyna Kaczkowska w sesji porannej wygrała kwalifikacje wyścigu na dochodzenie. Tym samym awansowała do finału, w którym zmierzyła się z Annemiek van Vleuten. Polka bez problemu pokonała Holenderkę i zdobyła złoty medal. Kaczkowska osiągnęła wynik 3:31.261 i po raz drugi stanęła na podium. Wcześniej w piątek reprezentantka Polski zajęła 2. miejsce w scratchu.

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla Mateusza Rudyka. Polski sprinter pewnie awansował do półfinału, gdzie 2:0 pokonał Nowozelandczyka Edwarda Dawkinsa. W finale od Polaka lepszy okazał się Matthew Glaetzer. Utytułowany Australijczyk pokonał Rudyka 2:0. Dla Polaka srebrny medal w Pucharze Świata to największy sukces w karierze. Na najniższym stopniu podium stanął Dawkins. Damian Zieliński zajął 19. miejsce.

Po dwóch konkurencjach omnium Szymon Sajnok zajmował 5. miejsce. Zwiastowało to, że polski kolarz powalczy o medal w wieloboju. W wyścigu eliminacyjnym Polak kilka razy brawurowo uniknął eliminacji i awansował do finału. W walce o pierwsze miejsce przegrał z Duńczykiem Niklasem Larsenem.

Duńczyk w wyścigu punktowym powiększył jeszcze swoją przewagę i zdobył złoty medal. Szymon Sajnok był bardzo aktywny, nadrobił 2 okrążenia i zdobył dużo punktów na lotnych finiszach. Polak ostatecznie wyprzedził Szwajcara Claudio Imhofa i zdobył srebrny medal.

W keirinie bezkonkurencyjna była Kristina Vogel. W finale doszło do kraksy, ale to nie przeszkodziło Niemce w zwycięstwie. Na podium stanęły również Daria Szmelewa i Stephanie Morton. Julita Jagodzińska odpadła w 1. rundzie.

Włosi Francesco Lamon, Liam Bertazzo, Simone Consonni i Filippo Ganna wygrali wyścig drużynowy na dochodzenie. W finale reprezentanci Włoch pokonali Niemców. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie, którzy pokonali Szwajcarów. Polacy po falstarcie w pierwszej rundzie zostali sklasyfikowani na 8. miejscu.

W sprincie drużynowym triumfowały Kristina Vogel i Pauline Grabosch. Niemieckie sprinterki w finale zdecydowanie pokonały Holenderki Kyrę Lamberink i Hetty van de Houw. Mistrzynie świata Anastazja Wojnowa i Daria Szmelewa zdobyły brązowy medal.

Wyścig indywidualny na dochodzenie kobiet:

1. Justyna Kaczkowska
2. Annemiek van Vleuten (Holandia)
3. Elisa Balsamo (Włochy)
4. Gudrun Stock (Niemcy)

Sprint mężczyzn:

1. Matthew Glaetzer (Australia)
2. Mateusz Rudyk
3. Edward Dawkins (Nowa Zelandia)
4. Harrie Lavreysen (Holandia)

19. Damian Zieliński

Omnium mężczyzn:

1. Niklas Larsen (Dania)
2. Szymon Sajnok
3. Claudio Imhof (Szwajcaria)
4. Albert Torres (Hiszpania)

Keirin kobiet:

1. Kristina Vogel (Niemcy)
2. Daria Szmelewa (Rosja)
3. Stephanie Morton (Australia)
4. Shanne Braspennincx (Holandia)
Mathilde Gros (Francja) DNF
Ljubow Basowa DNF

Julita Jagodzińska – 1. runda

Wyścig drużynowy mężczyzn:

1. Włochy
2. Niemcy
3. Rosja
4. Szwajcaria
5. Dania

8. Polska

Sprint drużynowy kobiet:

1. Niemcy
2. Holandia
3. Rosja
4. Litwa
5. Hiszpania

10. Polska

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password