Kolarstwo torowe – PŚ w Pruszkowie: Udane kwalifikacje Polaków

Na welodromie w Pruszkowie rozpoczęły się zawody pierwszej rundy Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W sesji przedpołudniowej rozegrano kwalifikacje. Do finału wyścigu punktowego awansował Alan Banaszek. Polacy z Banaszkiem w składzie świetnie zaprezentowali się w kwalifikacjach wyścigu drużynowego na dochodzenie.

Szymon Sajnok, Alan Banaszek, Bartosz Rudyk i Daniel Staniszewski uzyskali drugi wynik kwalifikacji – 3:59.729. Polska drużyna złożona z młodych kolarzy radzi sobie coraz lepiej na arenie międzynarodowej. W pierwszej rundzie reprezentanci Polski zmierzą się z Niemcami, którzy zajęli w eliminacjach 3. pozycję. Najlepszy wynik kwalifikacji 3:58.784 osiągnęli Włosi w składzie Francesco Lamon, Liam Bertazzo, Simone Consonni i Filippo Ganna. Pierwsza runda i finały zostaną rozegrane w niedzielę.

Do dzisiejszego finału wyścigu punktowego bez problemu awansował Alan Banaszek. W pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym mistrz Europy zajął 4. miejsce. Wygrał Hiszpan Sebastian Mora, a drugi wyścig kwalifikacyjny wygrał Włoch Liam Bertazzo.

W rywalizacji kobiet Katarzyna Pawłowska, Monika Graczewska, Justyna Kaczkowska i Wiktoria Pikulik zajęły 7. miejsce. Polki uzyskały wynik 4:33.289. W pierwszej rundzie Polki zmierzą się z Francuzkami. O awans do finału powalczą Włoszki, Kanadyjki, Brytyjki i Niemki.

Na koniec sesji przedpołudniowej dużo radości polskim kibicom sprawił Adrian Tekliński. Polak razem z Irlandczykiem Pottsem, Portugalczykiem Oliveirą, Belgiem Ghysem i Włochem Morą nadrobił okrążenie. Mistrz świata finiszował najwyżej z tej grupy kolarzy. Tekliński tym samym oczywiście awansował do finału. Drugi wyścig kwalifikacyjny wygrał Ukrainiec Vitaliy Hryniv, który jako jedyny nadrobił okrążenie.

Od 17:30 zapraszamy na naszą relację na żywo z sesji wieczornej.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password