Kolarstwo torowe – PŚ: Wojciech Pszczolarski tuż za podium!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Z powodu problemów Polskiego Związku Kolarskiego zawody Pucharu Świata w Miltonie zeszły na dalszy plan. Tymczasem Wojciech Pszczolarski zajął 4. miejsce w wyścigu punktowym.

Wojciech Pszczolarski zajął wysokie miejsce, chociaż punktował jedynie na dwóch finiszach. Polski kolarz był drugi na trzecim sprincie oraz wygrał dziesiąty sprint. Łącznie zdobył 8 punktów. Trzeci Belg Kenny de Ketele zgromadził na swoim koncie 15 punktów. Wygrał Niklas Larsen z wynikiem 40 punktów. Duńczyk jako jedyny nadrobił okrążenie. Drugie miejsce z dorobkiem 19 punktów zajął Brytyjczyk Mark Stewart.

Wiktoria Pikulik w wyścigu punktowym zajęła ostatnie 14. miejsce. Przez całe zawody reprezentantka Polski nie zdobyła żadnego punktu. W walce o zwycięstwo liczyły się 4 zawodniczki, które nadrobiły okrążenie. Wygrała główna faworytka zawodów Katie Archibald. Brytyjka wyprzedziła Jasmin Duehring, Jarmilę Machachową i Coralie Demay.

W kwalifikacjach sprintu drużynowego wystartowały Julita Jagodzińska i Urszula Łoś. Polki uzyskały 10. czas rywalizacji i nie awansowały do pierwszej rundy. W kwalifikacjach najlepsze były Niemki Miriam Welte i Kristina Vogel. Wśród mężczyzn eliminacje wygrali Nowozelandczycy. Polacy nie startowali.

W wyścigach drużynowych nie oglądaliśmy reprezentantów Polski. W kwalifikacjach najlepsze wyniki wykręcili Nowozelandczycy i Kanadyjki.

Wyścig punktowy mężczyzn:

1. Niklas Larsen (Dania) 40 pkt.
2. Mark Stewart (Wielka Brytania) 19 pkt.
3. Kenny de Ketele (Belgia) 15 pkt.
4. Wojciech Pszczolarski 8 pkt.
5. Andreas Graf (Austria) 8 pkt.
6. Jonathan Mould (Wielka Brytania) 7 pkt.

Wyścig punktowy kobiet:

1. Katie Archibald (Wielka Brytania) 47 pkt.
2. Jasmin Duehring (Kanada) 38 pkt.
3. Jarmila Machacowa (Czechy) 24 pkt.
4. Coralie Demay (Francja) 22 pkt.
5. Sofia Arreola (Meksyk) 12 pkt.
6. Simona Frapporti (Włochy) 11 pkt.

14. Wiktoria Pikulik 0 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password