Kolarstwo torowe – Puchar Świata: Daniel Staniszewski i sprinterzy na podium

Daniel Staniszewski zajął 2. miejsce w wyścigu na dochodzenie. Na najniższym stopniu podium stanęli sprinterzy. Zawody Pucharu Świata w Glasgow możemy uznać za bardzo udane.

Daniel Staniszewski do finału przystąpił z najlepszym wynikiem kwalifikacji 4:18.217. W biegu o złoty medal Polak zmierzył się z Sylvainem Chavanelem. Francuski kolarz od samego początku miał lepsze międzyczasy i ostatecznie wygrał o ponad 2 sekundy. W wyścigu finałowym Staniszewski uzyskał wynik 4:22.875. Brązowy medal zdobył Holender Dion Beukeboom, który na Mistrzostwach Europy w wyścigu o 3. miejsce wygrał ze Staniszewskim.

Rywalami naszych zawodników w wyścigu o 3. miejsce byli Niemcy jadący w składzie Robert Forstemann, Eric Engler i Tobias Wachster. Po zmianach Macieja Bieleckiego i Mateusza Rudyka nasi zachodni sąsiedzi minimalnie prowadzili, ale szalę zwycięstwa na korzyść reprezentantów Polski przechylił Kamil Kuczyński. W kwalifikacjach z Bieleckim i Rudykiem jechał Patryk Rajkowski. Złoto wywalczyli bezkonkurencyjni Brytyjczycy w składzie Jack Carlin, Ryan Owens i Joe Truman. Srebrny medal przypadł reprezentantom Francji: Sebastianowi Vigierowi, Benjaminowi Edelinowi i Quentinowi Lafargue.

Przyzwoicie w madisonie zaprezentowali się zmęczony wyścigami na dochodzenie Daniel Staniszewski oraz Alan Banaszek. Polski duet zajął 6. miejsce z wynikiem 12 punktów. Połowę tego dorobku zdobył na finiszu na ostatniej rundzie Alan Banaszek. Ze zwycięstwa cieszyły się mistrzowie Europy Sebastian Mora i Albert Torres. Obok Hiszpanów na podium stanęli Australijczycy i Belgowie.

Na Mistrzostwach Europy Daria Pikulik z powodu upadku nie ukończyła omnium. O wiele lepiej Polka zapamięta zawody pucharowe na welodromie Sira Hoya. Według nowej formuły wielobój składa się z 4 konkurencji rozgrywanych jednego dnia. Pierwszą część zawodów czyli scratch wygrała Japonka Yumi Kajihara, Pikulik zajęła 9. lokatę. Nowością w omnium jest wyścig tempowy, w którym również najlepsza była kolarka z kraju Kwitnącej Wiśni. Podobnie jak w scratchu tak i w drugiej konkurencji Polka zajęła 9. pozycję. Jeszcze lepiej Daria Pikulik spisała się w wyścigu eliminacyjny, w którym zajęła 5. miejsce. Wygrała Belgijka Lotte Kopecky.
W wyścigu punktowym z zawodniczek z czołówki najlepsza była Emily Kay, która wygrała cały omnium. Daria Pikulik zakończyła rywalizację na 8. miejscu.

Wczoraj Justyna Kaczowska wygrała wyścig indywidualny na dochodzenie, dzisiaj w scratchu musiała się zadowolić tylko 8. miejscem. Polka próbowała nadrobić okrążenie, ale jej się to nie udało. Okrążenie nadrobiło 5 zawodniczek, z których pierwsza finiszowała Francuzka Elise Delzennne.

Rywalizacja w sprincie drużynowym kobiet padła łupem Hiszpanek. Tania Calvo Barbero i Helena Casas Roige były najlepsze w eliminacjach oraz w finale, w którym pokonały Chinki Jun Han oraz Lili Liu. Brąz zdobyły Natalia Antonowa i Tatiana Kisielewa z Rosji. 4. miejsce przypadło Courtney Field i Holly Takos z Australii.

Wyścig indywidualny na dochodzenie na 4 km mężczyzn:

1.Sylvain Chavanel (Francja) 4:20.567
2. Daniel Staniszewski 4:22.875

3. Dion Beukeboom (Holandia) 4:20.742
4. Leif Lampater (Niemcy) 4:27.446

Sprint drużynowy mężczyzn:

1.Wielka Brytania 43.479
2. Francja 44.414

3. Polska 43.962
4. Niemcy 44.177

Madison mężczyzn:

1.Sebastian Mora/Alberto Torres (Hiszpania) 45 pkt.
2. Cameron Meyer/Callum Skinner (Australia) 44 pkt.
3. Kenny de Ketele/Moreno de Pauw (Belgia) 41 pkt.

6. Alan Banaszek/Daniel Staniszewski 12 pkt.

Scratch kobiet:

1.Elise Delzenne (Francja)
2. Minami Uwano (Japonia)
3. Jewgienia Romanyuta (Rosja)

8. Justyna Kaczkowska  – 1 okrążenie

Omnium kobiet:

1.Emily Kay (Wielka Brytania) 121 pkt.
2. Lotte Kopecky (Belgia) 120 pkt.
3. Tatiana Szarakowa (Białoruś) 119 pkt.

8. Daria Pikulik 83 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password