Kolarstwo torowe – Puchar Świata: Drużyna pojedzie o brąz

Podczas 1. rundy Pucharu Świata w Glasgow mieliśmy bardzo dużo powodów do radości. W pierwszym dniu zmagań w Apeldoorn największy sukces odnieśli nasi kolarze startujący w jeździe drużynowej na dochodzenie.

Kwalifikacje nie wskazywały na to, aby Szymon Sajnok, Alan Banaszek, Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński mogli liczyć się w walce o medale. W eliminacjach Polacy wykręcili 8. czas, czyli ostatni dający przepustkę do 1. rundy. Właśnie w 1. rundzie Polacy pojechali znakomicie uzyskując wynik 4:04.573 i pokonując w bezpośredniej walce Brytyjczyków. Ten świetny występ dał naszej czwórki szanse na brązowy medal, o który polscy kolarze powalczą jutro z Francuzami. W finale Kanadyjczycy zmierzą się z Belgami.

Źle rywalizację w Holandii będą wspominać sprinterzy, którzy pechowo odpadli w kwalifikacjach. W biegu eliminacyjnym Polacy jechali razem z Rosjanami i w pierwszej próbie startu obydwa zespoły pełniły falstart. Powtórzony start nie wyszedł naszym sprinterom. Na początku Patryk Rajkowski stracił dystans do Macieja Bieleckiego i Mateusza Rudyka, przez co polscy kolarze nie mieli szans na uzyskanie dobrego wyniku. W wyścigu o złoto Brytyjczycy Jack Carlin, Ryan Owens i Joseph Truman zdecydowanie pokonali Francuzów w składzie Benjamin Edelin, Sebastien Vigier oraz Quentin Lafargue.

Scratch był pierwszym w tym sezonie startem w Pucharze Świata dla Wojciecha Pszczolarskiego. Reprezentant Polski w odpowiedniku wyścigu szosowego na torze zajął 9. pozycję tracąc okrążenie do zwycięzcy Ramana Ramanau.

Jedyną naszą przedstawicielką kobiecej reprezentacji w Apeldoorn jest Justyna Kaczkowska, która ma za sobą start w omnium. W scratchu wygranym przez Francuzkę Laurie Berthon nasza zawodniczka zajęła ostatnie miejsce. O wiele lepiej Polka zaprezentowała się w wyścigu tempowym zajmując tam 3. lokatę. Drugą część zawodów wygrała Holenderka Kirsten Wild. Wyścig eliminacyjny wygrała Belgijka Lotte Kopecky, Justyna Kaczkowska została sklasyfikowana na  8. miejscu. W wyścigu punktowym Polka aktywna była na końcu rywalizacji wygrywając ostatni podwójnie punktowany sprint. W omnium zwyciężyła Wild, która o 15 punktów wyprzedziła Emily Kay.

Po raz drugi w tym sezonie Hiszpanki Tania Calvo Barbero i Helena Casas Roige wygrały sprint drużynowy. Srebrne medale wywalczyły Kyra Lamberink i Shanne Braspennincx z Holandii. Trzecie miejsce zajęły Jun Han i Lili Liu z Chin.

Sprint drużynowy mężczyzn:

1.Wielka Brytania 43.860
2. Francja 45.092

3. Niemcy 44.571
4. Hiszpania 44.758

11. Polska

Scratch mężczyzn:

1.Raman Ramanau (Białoruś)
2. Christopher Latham (Wielka Brytania) – 1 okrążenie
3. Moreno de Pauw (Belgia) – 1 okrążenie

9. Wojciech Pszczolarski -1 okrążenie

Omnium kobiet:

1.Kirsten Wild (Holandia) 122 pkt.
2. Emily Kay (Wielka Brytania) 107 pkt.
3. Rachele Barbieri (Włochy) 106 pkt.
4. Lotte Kopecky (Belgia) 106 pkt.
5. Xiaoling Luo (Chiny) 101 pkt.

10. Justyna Kaczkowska 81 pkt.

Sprint drużynowy kobiet:

1.Hiszpania 33.442
2. Holandia 34.025

3. Chiny 33.989
4. Rosja 34.093

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password