Kolarstwo – Tour de Romandie: Felline najszybszy na prologu

Za nami pierwszy etap Tour de Romandie. Podczas jazdy indywidualnej na czas najszybszy okazał się Fabio Felline z grupy Trek-Segafredo. Włoch został tym samym pierwszym liderem wyścigu.

Dzisiejszy prolog liczył sobie 4.8 kilometra. Oprócz lekkiego wzniesienia, jedynym utrudnieniem dla przemierzających go kolarzy był fakt, iż trasę musieli pokonać w samotności. Najszybszy na tym krótkim odcinku okazał się Włoch Fabio Felline.

Gdy kolarz grupy Trek-Segafredo przekroczył linię mety, nie było jednak wiadomo czy uzyskany przez niego czas 5 minut 57 sekund pozwoli na zwycięstwo. Kolejni zawodnicy radzili sobie nieźle i na poszczególnych międzyczasach okazywali się nawet lepsi od Felline.

Ostatecznie jednak najgroźniejsi rywale tracili w końcówce. O dwie sekundy przegrał dziś Brytyjczyk Alex Dowsett, niespełna 10 sekund do zwycięzcy stracili również Alexander Edmondson, Maximilian Schachmann, Victor Campenaerts i Primoż Roglić.

Jedyny Polak, jakiego podczas Tour de Romandie możemy oglądać w stawce – Paweł Poljański – na prologu stracił 32 sekundy do lidera. Nasz rodak zajął w klasyfikacji etapu 97. pozycję.

Klasyfikacja 1. etapu:
1. Fabio Felline (Włochy / Trek-Segafredo)
2. Alex Dowsett (Wielka Brytania / Movistar) +2”
3. Alexander Edmondson (Australia / Orica-Scott) +7”
4. Maximilian Schachmann (Niemcy / Quick-Step) +8”
5. Victor Campenaerts (Belgia / Lotto-Jumbo) +8”
…97. Paweł Poljański (Polska / Bora Hansgrohe) +32”

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password