Kolarstwo – Tour de Romandie: Felline najszybszy na prologu

Za nami pierwszy etap Tour de Romandie. Podczas jazdy indywidualnej na czas najszybszy okazał się Fabio Felline z grupy Trek-Segafredo. Włoch został tym samym pierwszym liderem wyścigu.

Dzisiejszy prolog liczył sobie 4.8 kilometra. Oprócz lekkiego wzniesienia, jedynym utrudnieniem dla przemierzających go kolarzy był fakt, iż trasę musieli pokonać w samotności. Najszybszy na tym krótkim odcinku okazał się Włoch Fabio Felline.

Gdy kolarz grupy Trek-Segafredo przekroczył linię mety, nie było jednak wiadomo czy uzyskany przez niego czas 5 minut 57 sekund pozwoli na zwycięstwo. Kolejni zawodnicy radzili sobie nieźle i na poszczególnych międzyczasach okazywali się nawet lepsi od Felline.

Ostatecznie jednak najgroźniejsi rywale tracili w końcówce. O dwie sekundy przegrał dziś Brytyjczyk Alex Dowsett, niespełna 10 sekund do zwycięzcy stracili również Alexander Edmondson, Maximilian Schachmann, Victor Campenaerts i Primoż Roglić.

Jedyny Polak, jakiego podczas Tour de Romandie możemy oglądać w stawce – Paweł Poljański – na prologu stracił 32 sekundy do lidera. Nasz rodak zajął w klasyfikacji etapu 97. pozycję.