Kolarstwo – Tour of California: Majka nadal liderem!

Czwarty etap Tur of California padł łupem Evana Huffmana z grupy Rally Cycling. Amerykanin na mecie nie miał jednak na tyle dużej przewagi nad peletonem, aby zagrozić Rafałowi Majce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Kolejny etap kalifornijskiego wyścigu był niezwykle ciekawy. Trzy większe górki, a do tego finisz w Santa Clarita, położony również na lekkim wzniesieniu, powodowały, iż warunki do tworzenia się ucieczek były bardzo dobre.

Na jedną z takowych wybrał się Evan Huffmann, a wraz z nim dziewięciu innych kolarzy. Jednak to Amerykanin okazał się najsilniejszy spośród tej stawki, co udowodnił już na trasie, wygrywając górskie premie.

Znakomite tempo uciekających oraz fakt udanej współpracy między nimi, doprowadziły do tego, że przewaga owej dziesiątki nad resztą stawki przekroczyła w pewnym momencie 10 minut. Później jednak doszło do rozpadu grupy, z przodu pozostało pięciu zawodników, a ich przewaga nad goniącymi zaczynała topnieć.

Peleton jednak zbyt późno, bo na kilkanaście kilometrów przed metą, podjął próby ostatecznego skasowania ucieczki. Jednym z najważniejszych punktów wśród goniących był Peter Sagan, któremu – z racji chęci obrony koszulki lidera dla Rafała Majki – najbardziej zależało na tym, aby dojść uciekinierów.

Sztuka ta nie udała się jednak. Evan Hufman na finiszu ponownie okazał się szybszy od swoich współtowarzyszy, dzięki czemu zgarnął etapowe zwycięstwo. Jego przewaga nad peletonem na mecie wynosiła jednak już tylko 13 sekund. Taka różnica nie zagrozić Rafałowi Majce. Nasz rodak, reprezentujący grupę Bora, na metę dojechał na 19. pozycji – w peletonie. Utrzymał w ten sposób prowadzenie w generalnej klasyfikacji wyścigu.

Dobrze spisali się również pozostali biało-czerwoni, wspomagający Majkę w zespole Bora. Maciej Bodnar i Paweł Poljański zakończyli etap niedaleko za peletonem – tracąc do liderów kolejno 22 i 30 sekund.


Wyniki 4. etapu:
1. Evan Huffman (USA/Rally Cycling)
2. Rob Britton (Kanada/Rally Cycling) +0”
3. Lennard Hofstede (Holandia/Team Sunweb) +0”
4. Mathias Leturnier (Francja/Cofidis) +0”
5. Gavin Mannion (USA/UnitedHealthcare) +0”
…19. Rafał Majka (Polska/Bora) +13”
…47. Maciej Bodnar (Polska/Bora) +22”
…49. Paweł Poljański (Polska/Bora) +30”

Klasyfikacja po 4. etapie:
1. Rafał Majka (Polska/Bora)
2. George Bennett (Australia/Jelly Belly) +2”
3. Ian Boswell (USA/Sky) +14”
4. Lachlan Morton (Australia/Dimension Data) +16”
5. Robert Gesink (Holandia/Lotto-Jumbo) +45”
…27. Paweł Poljański (Polska/Bora) +5′ 04”
…78. Maciej Bodnar (Polska/Bora) +22′ 04”

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password