Kolarstwo: Triumf Rodrigueza w Giro di Lombardia

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Joaquin Oliver Rodriguez wygrał jednoetapowy wyścig dookoła Lombardii. Hiszpan na mecie miał 9 sekund przewagi nad goniącą go grupką zawodników. Na 22. miejscu rywalizację zakończył jedyny z Polaków – Tomasz Marczyński. Giro di Lombardia było przedostatnim ważnym wyścigiem w sezonie.

Zawodnicy na trasę wyruszyli rano z włoskiej miejscowości Bergamo. Finiszowali po pokonaniu 251 kilometrów w Lecco. Oznacza to, że przejechali o 10 kilometrów więcej niż rok temu. Na tak jakże trudny jednoetapowy wyścig w kadrze zespołu Vacansoleil znalazł się Polak – Tomasz Marczyński. I trzeba powiedzieć, że reprezentant naszego kraju spisał się dobrze – na metę dojechał jako 22. ze startą 1′ 25 s. do zwycięzcy.

A tym został wcześniej już wspomniany Joaquin Oliver Rodriguez z rosyjskiej grupy Katiusza, który o 9 s. wyprzedził goniącą go grupę zawodników. Jako pierwszy z owej grupy kreskę przekroczył Samuel Sanchez – Bask z teamu Euskaltel i to właśnie on stanął na drugim stopniu podium. Zaraz za nim na metę wpadł Rigoberto Uran – Kolumbijczyk reprezentujący barwy zespołu Sky. Bardzo trudnego etapu nie zdołał ukończyć murowany faworyt do zwycięstwa w imprezie – Philippe Gilbert, który w Giro di Lombardia triumfował już dwukrotnie.

 

Klasyfikacja generalna:

1. Joaquin Oliver Rodriguez (Hiszpania/Katiusza)  6h 36′ 27 s.

2. Samuel Sanchez (Hiszpania/Euskaltel)  +9 s.

3. Rigoberto Uran (Kolumbia/Sky)  +9 s.

4. Mauro Santambrogio (Włochy/Racing Team)  +9 s.

5. Sergio Lui Henao Montoya (Kolumbia/Sky)  +9 s.

…22. Tomasz Marczyński (POLSKA/Vacansoleil)  +1′ 25 s.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password