Kolarstwo – Trofeo Alfredo Binda: Dwie Polki w „dziesiątce”!

Eugenia Bujak i Katarzyna Niewiadoma ukończyły w pierwszej „dziesiątce” wyścig Trofeo Alfredo Binda. Zwyciężyła Coryn Rivera ze Stanów Zjednoczonych, która triumf ten wywalczyła po fenomenalnym finiszu.

Alfredo Binda był legendarnym włoskim kolarzem, który na przełomie lat 20. i 30. XX wieku pięciokrotnie wygrał Giro d’Italia oraz trzykrotnie sięgnął po złoto Mistrzostw Świata. Dziś na jego cześć rozgrywany jest wyścig, liczący sobie 131,3 kilometra.

Od pierwszych kilometrów, wyścigowi towarzyszyły ucieczki, które były jednak szybko skracane przez peleton. Jedyną, która zdołała przez dłuższy czas utrzymać się na prowadzeniu, była Australijka Jessica Allen. Pomimo iż miała już prawie minutę przewagi nad resztą stawki, samotna podróż nie popłaciła, wkrótce osłabła i dała się złapać.

Swoich szans próbowała również Katarzyna Niewiadoma, która zabrała się do ucieczki z kilkoma innymi zawodniczkami. Peleton był jednak czujny, a cała akcja spaliła na panewce. Ostatecznie zatem na finisz cała stawka wjechała jednym, aczkolwiek mocno porozciąganym przez poszczególne ucieczki, peletonie.

Decydujący okazał się finisz. Na tym najlepsza była Amerykanka Coryn Rivera, która minimalnie wyprzedziła Kubankę Arlenis Sierrę oraz trzecią Cecilie Uttrup z Danii. Wysoko znalazły się również nasze rodaczki. Eugenia Bujak linię mety przecięła jako 7., a na miejscu 8. sklasyfikowana została Katarzyna Niewiadoma.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password