Kolarstwo – Volta a Catalunya: Majka w czołówce, awansuje na 11. miejsce!

Daryl Impey, kolarz grupy Orica-Scott, okazał się najszybszy na finiszu 6. etapu Volta a Catalunya. Najlepszy spośród Polaków – Rafał Majka – dojechał dziś w czołówce, co pozwoliło mu na awans w klasyfikacji wyścigu.

Wyścig kolarski dookoła Katalonii wkroczył w decydującą fazę. Podczas szóstego etapu, zmierzającego z Tortosy do Reus, kolarze mieli dziś do pokonania 189,7km. Już od początku było pod górkę. Po zaledwie kilkunastu kilometrach peleton był już zatem mocno rozciągnięty, a na pierwszym zjeździe doszczętnie się porwał.

Etapowi przewodziło 53 kolarzy wśród których zabrakło dotychczasowego wicelidera – Chrisa Froome’a, który z każdym poważniejszym wzniesieniem tracił – na swoje nieszczęście – coraz więcej. Czołówka jechała bowiem dosyć zgodnie, napędzając się wzajemnie.

Jedyny poważny atak przypadł w udziale Dario Cataldo i Alessandro de Marchi’emu. Wydawało się, że dwójka ta będzie miała szanse zmierzyć się wyłącznie między sobą w boju o etapowe zwycięstwo. Peleton nie dał jednak za wygraną i dogonił uciekinierów tuż przed metą.

Wśród rozpędzonej grupy kolarzy najwięcej sił do końca zachował Daryl Impey, dzięki czemu wygrał dzisiejszy etap. W peletonie dojechali także między innymi Alejandro Valverde, który umocnił się na pozycji lidera wyścigu, Alberto Contador, który wyprzedził dziś pechowego Froome’a i wskoczył na pozycję wicelidera, oraz – co dla nas najważniejsze – Rafał Majka. Najlepsze spośród biało-czerwonych dzięki dzisiejszemu wynikowi przesunął się w klasyfikacji wyścigu z 12. na 11. pozycję.

Dobre wieści docierają do nas z Włoch. Walecznością pokazał się Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice. Polski kolarz cudem ominął kraksę i potem gonił czołówkę. Ostatnie Banaszek finiszował na świetnym 2. miejscu na trzecim etapie Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Etap wygrał Francuz Thomas Boudat. Liderem jest zwycięzca górskiego etapu Łotysz Toms Skujins.

Wyniki 6. etapu:

1. Daryl Impey RPA Orica-Scott 4:34:14
2. Alejandro Valverde Hiszpania Movistar Team tsc.
3. Arthur Vichot Francja FDJ tsc.
4. Petr Vakoc Czechy Quick-Step Floors tsc.
5. Alessandro de Marchi Włochy BMC Racing Team tsc.
12. Rafał Majka Polska Bora-hansgrohe tsc.
64. Paweł Poljański Polska Bora-hansgrohe + 26:38
72. Łukasz Owsian Polska CCC Sprandi Polkowice + 26:38
84. Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice + 26:38
98. Przemysław Niemiec Polska UAE Team Emirates + 26:38

Kolarze CCC Sprandi Polkowice Mateusz Taciak, Leszek Pluciński, Piotr Brożyna i Patryk Stosz nie zmieścili się w limicie czasowym.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password