Kolarstwo – Volta a Catalunya: Valverde wygrywa etap, Van Garderen liderem

Hiszpan Alejandro Valverde z grupy Movistar został zwycięzcą trzeciego etapu (Mataro – La Molina) wyścigu dookoła Katalonii. Nowym liderem został Amerykanin Tejay Van Garderen, co oznacza, że koszulka lidera pozostaje w ekipie BMC Racing.

Valverde, który wczoraj przez chwilę, zanim na całą ekipę Movistaru nałożono karę, był liderem wyścigu, wygrał dzisiejszy etap. Hiszpan wyprzedził na finiszu, na La Molina, Irlandczyka Daniela Martina z drużyny Quick-Step Floors, po tym jak wspólnie uciekli większej grupie zawodników na kilkadziesiąt metrów przed metą. Jako trzeci linię mety przejechał Brytyjczyk Adam Yates z teamu Orica-Scott.

Najlepszym z Polaków był dzisiaj Rafał Majka. Zawodnik niemieckiego teamu Bora-Hansgrohe stracił 13 sekund do zwycięzcy.

Nowym liderem wyścigu został Tejay Van Garderen. Reprezentant Stanów Zjednoczonych na dzisiejszym etapie zajął 8. miejsce. W  tej chwili ma on 41 sekund przewagi nad Hiszpanem i klubowym kolegą – Samuelem Sanchezem.