Kolarstwo – Volta a Catalunya: Zwycięstwo Nacera Bouhanniego. Bez zmian w klasyfikacji generalnej

Francuz Nacer Bouhanni z grupy Cofidis zwyciężył na skróconym z powodu pogody 4. etapie wyścigu Dookoła Katalonii, który odbywa się na hiszpańskich trasach. Czołówka dojechała dziś w głównej grupie, więc klasyfikacja generalna pozostała bez większych zmian. 

Dzisiejszy etap już przed jego rozpoczęciem uległ skróceniu o 60 kilometrów z powodu złych warunków atmosferycznych, jakie przewidywano w Llivii, skąd mieli startować uczestnicy wyścigu. Nowa trasa liczyła 136 kilometrów długości, a jej start umieszczono tym razem w małej wiosce Montferrer. Meta z kolei znajdowała się w Igualadzie, nieopodal Barcelony.

Od początku etapu niewielka liczba zawodników podjęła próbę ucieczki, w której uczestniczyli Jose Goncalves (Katiusza), Martin Keizer (Team Lotto-NLJumbo), Diego Rubio (Caja Rural-Seguros), Matteo Bono (UAE Team Emirates) i Juan Felipe Osorio (Manzana Postobon). Peleton jednak kontrolował sytuację tej ucieczki i z każdym kilometrem niwelował swoją stratę do uciekinierów i złapał ich na około 20 kilometrów przed metą.  Od tego momentu z peletonu próbowały uciekać pojedyncze grupki zawodników, ale niewiele to dało. Ostatecznie doszło do sprinterskiego finiszu, z którym najlepiej poradził sobie Francuz Nacer Bouhani (Cofidis).

W czołowej grupie, która liczyła ponad pięćdziesięciu kolarzy i w całości zameldowała się na mecie zameldował się też Rafał Majka, który etap zakończył na 18. miejscu. W czołówce klasyfikacji generalnej wyścigu nie zaszły najmniejsze zmiany. Pierwsza 10-tka zameldowała się w całości w czołowej grupie, więc liderem wyścigu jest Tejay Van Garderen. Reprezentant Stanów Zjednoczonych ma w  tej chwili 41 sekund przewagi nad Hiszpanem i klubowym kolegą – Samuelem Sanchezem.

 

 

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password