Kolarstwo – Vuelta: Valerio Conti z największym życiowym sukcesem

Włoch Valerio Conti z grupy Lampre – Merida wygrał 13. etap wyścigu dookoła Hiszpanii. W czołówce wyścigu nie nastąpiły żadne zmiany. Liderem pozostał Kolumbijczyk Nairo Quintana.

Najdłuższy etap tegorocznej Vulety liczył sobie 213 kilometry i został umieszczony przez organizatorów przed jutrzejszym, jednym z trudniejszych odcinków wyścigu. Można było przewidzieć, że ucieczka będzie miała dzisiaj ogromne szanse powodzenia. Już na samym początku na odjazd zdecydowało się 12 kolarzy w składzie: Michael Gogl (Tinkoff), Danilo Wyss (BMC), Gatis Smukulis (Astana), Tom Stamsnijder (Giant – Alpecin), Sergey Lagutin (Katusha), Jelle Wallays (Lotto Soudal), Yves Lampaert (Etixx – Quick Step), Vegard Stake Laengen (IAM Cycling), Valerio Conti (Lampre – Merida), Stéphane Rossetto (Cofidis), Cesare Benedetti (Bora-Argon18) i Romain Cardis (Direct Energie). Ich przewaga powiększała się błyskawicznie, bo peleton w ogóle nie kwapił się do pogoni. Na 90 km. przed końcem różnica wynosiła 19 minut i jasne się stało, że zwycięzce dzisiejszego etapu poznamy z wyżej wymienionej dwunastki.

Pierwszy na atak na 30 km. przed końcem zdecydował się Stéphane Rossetto, jednak jego akcja nie powiodła się. Grupa uciekinierów podzieliła się i samotnie 18 km. przed metą odjechał Conti. Młody (23 lat) Włoch zaczął uzyskiwać przewagę i po przejechaniu 5 km. miał 40 sekund przewagi. Z tyłu nikt nie zamierzał odpuszczać jednak Conti jechał bardzo dobrze i udało mu się samotnie minąć linię mety. Włoch odniósł największy sukces w swojej karierze.

Peleton przejechał trasę treningowo ze stratą prawie 34 minut przygotowując się na jutrzejszy, królewski etap Vuelty.

Wyniki 13 etapu:

Klasyfikacja generalna:

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password