Kolarstwo szosowe – Wyścig Solidarności i Olimpijczyków: Etap Zielińskiego, wyścig Komara

Kamil Zieliński wygrał po ucieczce piąty, ostatni etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Koszulkę lidera utrzymał Mateusz Komar, który został zwycięzcą wyścigu.

Ostatni etap 28. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który liczył 164 kilometry i wiódł ze Świdnika do Lublina, na trasie usytuowano 3 lotne premie i premię specjalną, był odcinkiem wymarzonym dla uciekinierów i sprinterów, podobnie zresztą jak wszystkie poprzednie.

Długo przed peletonem jechała 8-osobowa ucieczka. Stworzyli ją Sylwester Janiszewski, Mateusz Taciak, Maarten van Trijp (Holandia), Arseni Ikanowicz (Białoruś), Jarosław Marycz, Richard Banusch (Niemcy), Uladzimir Harakhavik (Białoruś) i Yauhen Sobal (Białoruś).

Kiedy ucieczka miała prawie 4 minuty przewagi peleton pojechał w złą drogę i nastąpiła neutralizacja. Uciekinierzy między sobą rozegrali 3 lotne finisze w Łęcznej, Ostrowie Lubelskim i Lubartowie. Wszystkie wygrał kolarz Wibatech Fuji Sylwester Janiszewski. Niedługo później ucieczka szybko została złapana.

Potem od grupy zasadniczej odskoczyli Kamil Zieliński i ponownie Harakhavik. Ucieczka wjechała na rundy w Lublinie z dużą przewagą. Zwycięzcą etapu został Zieliński. Tuż przed metą jego towarzysz ucieczki miał defekt i wbiegł na metę z rowerem. Pierwszy z peletonu finiszował Alan Banaszek.

Mateusz Komar przyjechał w peletonie i utrzymał pozycję lidera wyścigu. Klasyfikację punktową wygrał Alan Banaszek, młodzieżową Holender Stefan Kreder, górską Łotysz Andris Vosekalns, a drużynową Voster.

Wyniki 5. etapu:
1. Kamil Zieliński
2. Uladzimir Harakhavik (Białoruś) + 0:10
3. Alan Banaszek + 0:25
4. Milan Menten (Belgia) tsc.
5. Johim Ariesen (Holandia) tsc.
6. Paweł Franczak tsc.
7. Maris Bogdanovics (Łotwa) tsc.
8. Paweł Bernas tsc.
9. Paweł Cieślik tsc.
10. Adrian Kurek tsc.

Klasyfikacja końcowa:
1. Mateusz Komar
2. Paweł Cieślik + 0:10
3. Adam Stachowiak + 0:16
4. Michał Podlaski + 0:23
5. Jarno Gmelich (Holandia) + 0:25
6. Paweł Bernas + 0:25
7. Josef Cerny (Czechy) + 0:26
8. Stefan Kreder (Holandia) + 0:26
9. Adrian Kurek + 0:28
10. Jasper Hamelink (Holandia) + 0:28

Bartosz Szafran4907 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password