Kolejne podium Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska zajęła trzecie miejsce w drugich zawodach tegorocznego Pucharu Świata MTB. W belgijskiej miejscowości-Houffalize triumfowała aktualna mistrzyni świata-Catharina Pendrel (Kanada).

Polka po raz pierwszy w tym sezonie nie stanęła na najwyższym stpopniu podium. Włoszczowska jednak może być zadowolona z dzisiejszego startu, ponieważ trasa w Houffalize nie należy do jej ulubionych.

Polska kolarka tradycyjnie rozpoczęła dzisiejszy wyścig niezbyt dobrze. Po pierwszym okrążeniu Włoszczowska plasowała się na ósmym miejscu. Strata do prowadzącej Francuzki-Julie Bresset wynosiła jednak zaledwie 11 sekund. Na kolejnej pętli od stawki oderwały się wspomniana Francuzka mistrzyni świata- Catharina Pendrel. Maja Włoszczowska wraz z Słowenką Blazą Klemencić i Francuzką – Pauline Ferrand Prevot utworzyły grupę pościgową za uciekającymi liderkami. Jednak sytuacja na czele nie zmieniła się już do końca wyścigu. Wyścig wygrała Kanadyjka – Catharina Pendrel, która wypracowała sobie wyraźną przewagę nad drugą na mecie Francuzką – Julie Bresset. Maja Włoszczowska zaatakowała na jednym z podjazdów i po raz kolejny w karierze uplasowała się na podium. Pozostałe Polki spisały się przyzwoicie. Anna Szafrancie ukończyła zawody na 15. miejscu, Aleksandra Dawidowicz była 23., a Magdalena Sadłecka 50.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Catharine Pendrel. Kanadyjka i Włoszczowska mają tyle samo punktów (410 pkt.), ale o kolejności decyduje ostatni wyścig, w którym lepsza okazała się reprezentantka spond znaku klonowego liścia. Kolejny etap tegorocznego PŚ odbędzie się w czeskim – Novym Meście (15 maja).

50. Magdalena Sadłecka (Polska) + 10:11

Katarzyna Solus-Miśkowicz nie ukończyła zawodów.

————————————————————————————

W elicie mężczyzn triumfował Francuz – Julien Absalon. Na drugim stopniu podium uplasował się zwycięzca pierwszych tegorocznych zawodów pucharowych – Nino Schurter (Szwajcaria). Trzecie miejsce wywalczył Włoch – Marco Aurelio Fontana. Polacy tradycyjnie nie zachwycili. Najlepszy z naszych reprezentantów – Marek Konwa uplsował się na 33. pozycji (strata 6:29 do Absalona). Pozostali Polacy uplasowali się poza czołową pięćdziesiątką. Tak słaba postawa naszych kolarzy może spowodować, że w Londynie zobaczymy tylko jednego specjalistę w tej konkurencji.