Kolejne przepustki rozdane

W miniony weekend w Buenos Aires odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Ameryki Łacińskiej. Były one częścią olimpijskich kwalifikacji w tej konkurencji. O przepustki walczono tylko w 4 konkurencjach: jedynkach pań i panów oraz dwójkach wagi lekkiej pań i panów.

W jedynkach panów triumfował Meksykanin Patrick Lolliger Salas, wyprzedzając Argentyńczyka Santiago Fernandeza i Victora Aspillagę z Peru. Olimpijskie przepustki wywalczyły reprezentacje Argentyny, Brazylii, Chile, Meksyku, Peru i Salwadoru.

Mistrzami Ameryki łacińskiej w dwójce wagi lekkiej zostali Kubańczycy Manuel Barrios i Yunior Aguilera. Srebro dla duetu Cejas/Mayol z Argentyny. Podium uzupełnili Rodolfo Collazo i Emiliano Dumestre z Urugwaju. Te trzy ekipy zdobyły olimpijskie paszporty.

W jedynkach pań najszybsza okazała się Kubanka Garcia Cobas, wyprzedzając Anę Vargas z Salwadoru i Meksykankę Deborah Oakley. Przepustki oprócz medalistek zdobyły zawodniczki z Brazylii i Argentyny.

Złoty medal dla gospodarzy „wyrwały” w ostatniej konkurencji – dwójce wagi lekkiej kobiet Milka Kraljev i Clara Rohner. Na pozostałych pozycjach znalazły się Brazylijki Bartholo/Beltrame i Kubanki Velazquez/Dominquez.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password