Kolejne zwycięstwo miksta

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju Yonex Australian Open rozgrywanym w Sydney i awansowali do ćwierćfinału turnieju miksta. To pierwsza od dawna bardzo dobra wiadomość o występach naszych kandydatów do startu w Londynie.

Polacy walczyli dziś z reprezentującymi Singapur Danny Brawa Chrisnanta i Yu Yan vanessa Neo. W pierwszym secie trwała poczatkowo wyrównana walka, ale od stanu 8:7 polski mikst zdobył kolejno 12 punktów! Dokończenie seta było formalnością – zakończył się on wynikime 21:9. W drugiej odsłonie meczu Polacy szybko wypracowali sobie przewagę 10:4, a następnie spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając ostatecznie i tę partię 21:15. Spędzili nasi badmintoniści na korcie niespełna pół godziny, zapewniając sobie powiększenie punktowego konta w rankingu BWF o co najmniej 3850 pkt.

Jutro przyjdzie im walczyć o wejście do najlepszej czwórki turnieju. Ich przeciwnikami będą albo rozstawieni z numerem 2 Hung Ling Hen i Wen Chsin Heng z Tajwanu albo Maneepong Jongjit i Savitree Amitrapai z Tajlandii.