Kolejny dzień bez sukcesu w Sofii

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W drugim dni Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich zapaśników, po raz kolejny nie mogliśmy się cieszyć z żadnej wywalczonej nominacji. Polscy zawodnicy w stylu klasycznym… nie wygrali nawet walki. Ostatnia szansa na zdobycie kwalifikacji w Sofii w niedzielę.

Na matach w stolicy Bułgarii oglądaliśmy dziś pięciu naszych reprezentantów. O kwalifikacje miało być ciężko – to było jasne. Jednak, to co pokazały nam dzisiejsze walki nie nastawia nas optymistycznie przed niedzielą i walką zapaśniczek.

Ostatni z zawodników stylu wolnego – walczący w najcięższej kategorii – Bartłomiej Bartnicki nie poradził sobie z Węgrem Danielem Ligetim w 1/8 finału. Polak stanął później do walki w repasażach i… wywalczył ostatecznie trzecie miejsce, wygrywając kolejne dwie walki. Jak się później okazało – były to jedyne dziś polskie zwycięstwa na matach w Sofii.

Do rywalizacji w stylu klasycznym przystąpiło czterech naszych reprezentantów. O ile porażki Mariusza Łosia z Ormianinem można się było spodziewać, o tyle przegrana w 1/8 finału Dawida Karecińskiego (60 kg) była dla nas sporym rozczarowaniem. A trzeba przyznać, że Grek Vladimiros Matias wygrał zaskakująco łatwo.

Swoje walki – minimalnie bardziej wyrównane – przegrali również Tomasz Świerk i Jakub Tim. Z ciężkim sercem patrzy się na wyniki jakie w Sofii osiągają nasi zawodnicy. Całe szczęście, że już za tydzień dostaną od losu kolejną szansę na kwalifikację do Londynu. Pytanie, czy znajdzie się ktoś potrafiący ją wywalczyć?

W niedzielę na starcie zobaczymy ostatniego naszego zawodnika w stylu klasycznym – Marcina Olejniczaka (w kategorii 96 kg). Oprócz niego do walki staną cztery nasze zapaśniczki. To w nie – na czele z brązową medalistką z Pekinu – Agnieszką Wieszczek-Kordus – przed zawodami wierzyliśmy najbardziej. Miejmy nadzieję, że nie zawiodą…

 

Relacja z niedzielnego dnia zmagań

 

Wyniki dzisiejszych walk polskich zapaśników:

Styl wolny:

120 kg: 1/8 finału: Bartłomiej Bartnicki – Daniel Ligeti (Węgry)     0:3 (0:2, 0:1)

Styl klasyczny:

55 kg: 1/8 finału: Mariusz Łoś – Roman Amoyan (Armenia)     0:3 (0:4, 0:4)

60 kg: 1/8 finału: Dawid Kareciński  – Vladimiros Matias (Grecja)     0:3 (0:1, 0:3)

66 kg: 1/16 finału: Tomasz Świerk – Aleksander Maksimovic (Serbia)     0:3 (0:1, 0:1)

74 kg: 1/16 finalu: Jakub Tim – Florian Marchl (Austria)     1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password